Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Demonstrator Saaba dla NATS

Lotnictwo cywilne, 06 marca 2017

Saab zawarł umowę na dostawę demonstratora zdalnej wieży kontroli lotów w Wielkiej Brytanii.

Saab dostarczy demonstrator zdalnej wieży kontroli lotów dla brytyjskiej agencji NATS, które umieści go w centrum kontroli lotów w Swanwick / Zdjęcie: Saab

Brytyjska agencja zarządzania ruchem lotniczym NATS (National Air Traffic Control Services) zamówiła demonstrator zdalnej wieży kontroli lotów opracowany przez szwedzki koncern Saab. Urządzenie zostanie zamontowane w centrum kontroli lotów w Swanwick. Celem przedsięwzięcia będzie potwierdzenie zdolności NATS do prowadzenia zdalnej kontroli żeglugi powietrznej.

- Jest to kolejny przykład tego, że nasza systematyczna praca przynosi owoce. Dzięki umowie znacząco wzmacniamy swoją pozycję na rynku międzynarodowym. Nasze bogate doświadczenie operacyjne w połączeniu ze współpracą z NATS – wiodącym podmiotem w dziedzinie kontroli ruchu lotniczego – stwarza nowe możliwości operacyjne, umożliwiając przekształcenie działalności sektora kontroli lotów przy wykorzystaniu rozwiązań cyfrowych. - stwierdził Johan Klintberg, dyrektor Saab Digital Air Traffic Solutions.

Saab Digital Air Traffic Solutions, spółka joint-venture założona przez Saab i szwedzkiego dostawcę usług nawigacyjnych LFV, powstała w czerwcu 2016. Przedsiębiorstwo ma zdolność prowadzenia złożonych procesów, począwszy od planowania poprzez wdrożenie i uruchomienie, aż po eksploatację rozwiązań z zakresu zdalnej obsługi ruchu lotniczego.

- Wprowadzenie zdalnie sterowanych wież kontroli ruchu lotniczego oznacza olbrzymi przełom w rozwoju branży lotniczej. Świadczone na odległość usługi kontroli lotów mogą zmienić sposób funkcjonowania naszych klientów, my zaś aktywnie przyczyniamy się do rozwijania ich potencjału komercyjnego. Wersja demonstracyjna naszego rozwiązania na lotnisku w Swanwick to wspaniała okazja, aby zaprezentować posiadane przez nas zdolności i zaoferować interesujące rozwiązania, także innym portom lotniczym. - powiedział Mike Stoller, dyrektor odpowiedzialny za współpracę z portami lotniczymi w NATS.

Kontrola ruchu lotniczego na szwedzkich lotniskach w Örnsköldsvik i Sundsvall prowadzona jest ze zdalnej wieży kontroli lotów w Sundsvall (Pierwsza zdalna wieża ATC już działa , 2015-04-22). Kolejnym portem lotniczym, w którym kontrola lotów będzie prowadzona zdalnie przy zastosowaniu rozwiązania oferowanego przez Saab będzie Linköping. We wrześniu 2016 spółka podpisała list intencyjny z portem lotniczym Scandinavian Mountains Airport AB, pierwszym na świecie portem lotniczym wybudowanym bez tradycyjnej wieży kontroli lotów (Wieża dla nowego szwedzkiego portu, 2016-12-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.