Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Funkcjonariusze SG rozpoczęli 4. misję w Macedonii

Strategia i polityka, 07 marca 2017

30 funkcjonariuszy Straży Granicznej wyruszyło do Macedonii w ramach misji wsparcia lokalnej policji.

Funkcjonariusze SG udali się do Macedonii w ramach 4. misji wsparcia lokalnej policji w walce z nielegalną imigracją / Zdjęcie: Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG

Misja polskich pograniczników potrwa do 4 kwietnia. Funkcjonariusze Straży Granicznej będą wspierać policję Macedonii w działaniach związanych z przeciwdziałaniem kryzysowi migracyjnemu. Warto zaznaczyć, że jest to 4. misja realizowana przez Polaków na macedońsko-greckiej granicy, podczas której funkcjonariusze SG zapobiegają nielegalnemu przekraczaniu granicy poza przejściami granicznymi, rejestrują wnioski o ochronę międzynarodową i badają autentyczność dokumentów (Pogranicznicy wrócili z Macedonii, 2016-12-19).

Miejscem, do którego zostali oddelegowani funkcjonariusze SG, jest obszar będący w zasięgu odpowiedzialności służbowej posterunku policji w miejscowości Star Dojran, do 261 km od linii granicy macedońsko-greckiej w głąb terytorium Republiki Macedonii.

Misją dowodzi ppłk SG Dawid Dutka, który na co dzień pełni służbę w Karpackim Oddziale Straży Granicznej. Wśród oddelegowanych są funkcjonariusze z oddziałów i ośrodków Straży Granicznej, a także z Komendy Głównej SG. Wszyscy uczestnicy misji pojechali wyposażeni w broń, amunicję, środki przymusu bezpośredniego i specjalistyczny sprzęt (termo- i noktowizyjny).

Wyjazd na misję został poprzedzony szkoleniem zgrywającym, przeprowadzonym w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W przeddzień wyjazdu z funkcjonariuszami biorącymi udział w szkoleniu spotkał się Komendant Główny Straży Granicznej, płk SG Marek Łapiński.

Na podstawie informacji Magdaleny Tomaszewskiej, SG


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.