Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Komandosi szkolili Zawiszaków

Wojska lądowe, 17 marca 2017

Wczoraj zakończono trwające od poniedziałku szkolenie pododdziałów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej z Zespołem Doradców Wojsk Specjalnych, przygotowujące żołnierzy do realizacji zadań w ramach 6. zmiany PKW Afganistan.

Operatorzy JWK z Lublińca pomogli w przygotowaniu żołnierzy 6. zmiany PKW Afganistan / Zdjęcia: szer. Dawid Sofiński. 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana

Szkolenie zorganizowano wspólnie z operatorami Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Jego celem było przygotowanie żołnierzy ze składu plutonów ochrony i odwodowego 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej do występowania w roli eskorty doradców i osób ważnych oraz jako instruktorów prowadzących zajęcia ze szkolenia ogniowego (Szkolenie 6. zmiany PKW Afganistan, 2017-02-10).

Przyszli instruktorzy doskonalili pod okiem komandosów JWK umiejętności metodycznego prowadzenia zajęć dla pozostałego stanu osobowego kontyngentu. Szkolili się także w zakresie bezpiecznej pracy z bronią i bezpiecznego obchodzenia się z nią na dystansie 5-25 m, jak też taktyki związanej z podstawowym planowaniem i realizacją przedsięwzięć związanych z ochroną osobistą.

Najważniejszym elementem szkolenia dla żołnierzy plutonów był trening z zakresu procedury Guardian Angel, w tym działanie typu awaryjnego w sytuacji zagrożeń, z którymi żołnierze mogą spotkać się podczas wykonywania zadań w rejonie odpowiedzialności PKW.

Na podstawie informacji por. Kamila Wojciechowskiego, 15. GBZmech.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.