Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

M28 przybył do Rio de Janeiro

Lotnictwo wojskowe, 04 kwietnia 2017

PZL w Mielcu wystawiają samolot turbośmigłowy M28 podczas targów LAAD.

Przed wystawą LAAD M28 był prezentowany przedstawicielom wojsk lądowych Brazylii / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

PZL w Mielcu i Sikorsky, należące do koncernu Lockheed Martin, demonstrują możliwości krótkiego startu i lądowania dwusilnikowego samolotu turbośmigłowego M28 klientom wojskowym, cywilnym i komercyjnym, podczas rozpoczętych dzisiaj targów LAAD Defence & Security w Rio de Janeiro (M28 wyruszył do Ameryki Łacińskiej, 2017-02-27).

Przed przylotem na lotnisko Jacarepaguá w Rio de Janeiro M28 zademonstrował szeroką gamę swoich możliwości operacyjnych klientom w Trynidadzie i Tobago oraz przedstawicielom Exército Brasileiro (wojsk lądowych Brazylii w Manaus i stolicy kraju Brasilii). Pokazano m.in. możliwości taktyczne samolotu, jak start z ładunkiem do 2300 kg z pasa długości zaledwie 548 m, czy szybką rekonfigurację kabiny z wersji pasażerskiej do transportowej oraz kombinację tych dwóch wersji.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dużego zainteresowania pokazami samolotu M28 wśród komercyjnych przedsiębiorstw transportowych i jednostek wojskowych na terenie Brazylii. Ten samolot ma największe możliwości załadunkowe w swojej klasie – powiedział Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny PZL w Mielcu.

Klienci szukają dynamicznego, wszechstronnego i taniego w eksploatacji samolotu, zaprojektowanego specjalnie do transportu cargo oraz pasażerów z nieutwardzonych pasów startowych oraz zrzutów spadochronowych lub ładunków na tereny dotknięte klęskami żywiołowymi w regionach górskich, na polanach w dżungli lub na wąskich plażach wyspiarskich – dodał prezes Zakręcki.

Potencjalni klienci z Trynidadu i Tobago byli szczególnie zainteresowani zdolnościami M28 do przewozu 19 pasażerów lub pasażerów i ładunku jednocześnie oraz możliwością załadunku / wyładunku cargo poprzez tylne drzwi, otwierane również w locie.

Przedstawiciele Exército Brasileiro mogli obserwować, jak łatwo jest przygotować samolot M28 do misji ewakuacji medycznej, przyjąć na pokład 17 w pełni uzbrojonych żołnierzy lub precyzyjnie dokonać zrzutów spadochroniarzy i ładunku przez tylne drzwi. Sprzęt wykorzystywany podczas misji jest umieszczany w kabinie przy pomocy ręcznie obsługiwanej wciągarki o udźwigu do 700 kg.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.