Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rumunia zakupi Patrioty

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 21 kwietnia 2017

Przedstawiciele ministerstwa obrony Rumunii poinformowali o planie zakupu amerykańskiego systemu obrony powietrznej Patriot.

W br. ministerstwo obrony Rumunii ma zapoczątkować procedurę pozyskania amerykańskich systemów obrony powietrznej Patriot / Zdjęcie: Raytheon

Cytowany przez agencję Reuters gen. Nicolae-Ionel Ciucă, szef sztabu generalnego rumuńskich sił zbrojnych, potwierdził plan zakupu amerykańskiego systemu obrony przeciwlotniczej / przeciwrakietowej Patriot. Gen. Ciucă podkreślił, że procedura pozyskania uzbrojenia zostanie rozpoczęta w br.

W reakcji na doniesienia prasowe koncern Raytheon, który jest producentem systemu Patriot, wydał oświadczenie, w którym stwierdza:

Sprawdzony w boju Patriot to system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej wybrany przez 13 państw, w tym 5 członków NATO. Rumunia ogłosiła zamiar wzmocnienia swoich zdolności obronnych poprzez zakup systemu Patriot. Raytheon utrzymuje z Rumunią wieloletnie stosunki i będzie ściśle współpracował z rządami USA i Rumunii w celu zapewnienia, by Rumunia, jako państwo członkowskie NATO, osiągnęła swoje cele obronne.

Informacje o planach zakupu zestawów Patriot uzupełniają wcześniejsze doniesienia medialne, według których władze Rumunii zamierzają pozyskać w przyszłości różne typy uzbrojenia z USA. Bukareszt ma m.in. rozważać kupno mobilnych wyrzutni rakietowych HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System). Rumuńskie lotnictwo jest z kolei w trakcie pozyskiwania myśliwców F-16 pochodzących z nadwyżek sił zbrojnych pozostałych państw NATO (Rumunia odbiera F-16, 2016-09-29). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.