Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

3 dalsze Adiry dotarły do Izraela

Lotnictwo wojskowe, 24 kwietnia 2017

Wczoraj w Izraelu wylądowały 3 kolejne samoloty wielozadaniowe F-35I Adir, przeznaczone dla wojsk lotniczych tego kraju.

Trójka Adirów kołuje po lądowaniu w bazie Nevatim / Zdjęcie: MO Izraela

Do bazy Hejl HaAvir (izraelskich wojsk lotniczych) Nevatim dotarły wczoraj 3 kolejne wielozadaniowe samoloty bojowe F-35I Adir (miejscowe oznaczenie F-35A Lightning II). Podczas przelotu z USA za ich sterami zasiadali piloci amerykańscy.

Nowe samoloty, podobnie jak dwa poprzednie Adiry, dostarczone Izraelczykom w grudniu ub. r. weszły w skład w 140. eskadry Złoty Orzeł. Wprowadzenie do eksploatacji 3 kolejnych F-35I to następny etap w budowaniu zdolności Hejl HaAvir, będących tarczą Izraela – powiedział podczas ceremonii powitania Adirów dowódca bazy gen. bryg. Eyal Grinboim.

Dotychczas para F-35I wylatała kilkadziesiąt godzin (Adiry już w służbie , 2016-12-16). Piloci 140. eskadry skupiają się na lotach treningowych, także w nocy i zapoznawaniu ze zdolnościami nowych samolotów, w tym urządzeń służących do obserwacji otoczenia (DAS). W marcu w bazie Nevatim rozpoczęło działalność nowe centrum, które zajmować się będzie obsługą, przeglądami i naprawami Adirów oraz szkoleniem personelu służb inżynieryjno-lotniczych jednostek, które zostaną wyposażone w nowe samoloty.

W 2017 w skład 140. eskadry Złoty Orzeł wejdą kolejne F-35I. Jednostka ma zgłosić wstępną zdolność bojową pod koniec br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra