Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

3 dalsze Adiry dotarły do Izraela

Lotnictwo wojskowe, 24 kwietnia 2017

Wczoraj w Izraelu wylądowały 3 kolejne samoloty wielozadaniowe F-35I Adir, przeznaczone dla wojsk lotniczych tego kraju.

Trójka Adirów kołuje po lądowaniu w bazie Nevatim / Zdjęcie: MO Izraela

Do bazy Hejl HaAvir (izraelskich wojsk lotniczych) Nevatim dotarły wczoraj 3 kolejne wielozadaniowe samoloty bojowe F-35I Adir (miejscowe oznaczenie F-35A Lightning II). Podczas przelotu z USA za ich sterami zasiadali piloci amerykańscy.

Nowe samoloty, podobnie jak dwa poprzednie Adiry, dostarczone Izraelczykom w grudniu ub. r. weszły w skład w 140. eskadry Złoty Orzeł. Wprowadzenie do eksploatacji 3 kolejnych F-35I to następny etap w budowaniu zdolności Hejl HaAvir, będących tarczą Izraela – powiedział podczas ceremonii powitania Adirów dowódca bazy gen. bryg. Eyal Grinboim.

Dotychczas para F-35I wylatała kilkadziesiąt godzin (Adiry już w służbie , 2016-12-16). Piloci 140. eskadry skupiają się na lotach treningowych, także w nocy i zapoznawaniu ze zdolnościami nowych samolotów, w tym urządzeń służących do obserwacji otoczenia (DAS). W marcu w bazie Nevatim rozpoczęło działalność nowe centrum, które zajmować się będzie obsługą, przeglądami i naprawami Adirów oraz szkoleniem personelu służb inżynieryjno-lotniczych jednostek, które zostaną wyposażone w nowe samoloty.

W 2017 w skład 140. eskadry Złoty Orzeł wejdą kolejne F-35I. Jednostka ma zgłosić wstępną zdolność bojową pod koniec br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.