Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

5. test zmodernizowanego TACMS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 kwietnia 2017

Zmodernizowany pocisk Tactical Missile System (TACMS) pozytywnie przeszedł piąte z rzędu próbne strzelanie na poligonie White Sands w stanie Nowy Meksyk.

Na poligonie White Sands przeprowadzoną 5. udaną próbę zmodernizowanego TAMCS / Zdjęcie: Lockheed Martin

Wykorzystany w czasie próby pocisk Tactical Missile System (TACMS) – schłodzony i następnie wystrzelony z wyrzutni HIMARS – zniszczył cel oddalony o ok. 85 km. Próba była kolejnym potwierdzeniem skutecznego działania pocisku oraz spełniania przez niego wymagań stawianych w ramach programu rozwojowego i wdrożenia produkcji. Pocisk użyty podczas testu został wyprodukowany w należącym do koncernu Lockheed Martin zakładzie Precision Fires Production Center of Excellence w Camden w stanie Arkansas (Kolejny test TACMS, 2016-12-13).

Kolejny sukces programu strzelań próbnych zmodernizowanego TACMS potwierdza gotowość pocisku do produkcji. Nasz zespół szczególnie koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów dla naszego klienta – wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych – ponieważ mamy świadomość, że nie możemy go zawieść na polu walki – powiedział Scott Greene, wiceprezes Lockheed Martin Missiles and Fire Control, kierujący działem Precision Fires & Combat Maneuver Systems.

W ramach programu przedłużania okresu użytkowania uzbrojenia prowadzonego przez US Army, unowocześnione pociski zostały wyposażone w najnowocześniejsze elektroniczne układy naprowadzania i dodatkową zdolność rażenia celów powierzchniowych bez pozostawiania niewybuchów. Proces modernizacji TACMS oznacza rozmontowanie i rozbrojenie pocisków TACMS Block 1 i 1A z głowicami kasetowymi i zastąpienie ich nowymi głowicami, dzięki czemu będą one zgodne z regulacjami Departamentu Obrony USA w sprawie używania broni kasetowej i wyrządzania przypadkowych szkód cywilom. Modernizacja odnawia też 10-cio letni okres trwałości przechowywania pocisków w magazynie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra