Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test zmodernizowanego TACMS

Wojska lądowe, 10 listopada 2016

Na poligonie White Sands przeprowadzono próbę odpalenia zmodernizowanego pocisku TACMS.

Pociski TACMS mogą być odpalane z wyrzutni rodziny MLRS, w tym HIMARS / Zdjęcie: Lockheed Martin

Lockheed Martin poinformował o przeprowadzeniu pierwszego odpalenia zmodernizowanego pocisku TACMS (znanego wcześniej jako ATACMS – Army Tactical Missile System). Próba odbyła się na poligonie artyleryjskim White Sands w staniu Nowy Meksyk i została zakończona sukcesem.

Pocisk został wystrzelony z wyrzutni HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) do celu odległego o 130 km. Odnotowano bezpośrednie trafienie, z detonacją zapalnika zbliżeniowego. Wszystkie założone cele próby zostały spełnione.

W ramach modernizacji TACMS Lockheed Martin wyposaża pociski tego typu w nowe elementy elektroniczne układu naprowadzania i urządzenia umożliwiające integrację nowych głowic. Proces wydłuża także trwałość pocisków, które mogą być zmagazynowane przez co najmniej 10 kolejnych lat.

TACMS jest mobilnym taktycznym systemem rakietowym ziemia-ziemia dalekiego zasięgu. Do służby w US Army wprowadzono go w 1990 (Wznowienie produkcji TACMS, 2016-03-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.