Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne lądowiska dla śmigłowców LPR

Lotnictwo cywilne, 11 maja 2017

Szpitale we Włoszczowej, Starogardzie Gdańskim i Szczytnie będą miały nowoczesne heliporty. Wykona je spółka Qumak.

Nowoczesne heliporty dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powstaną w kolejnych 3 polskich szpitalach / Zdjęcie: Qumak

Szpitale we Włoszczowej, Starogardzie Gdańskim i Szczytnie jako kolejne będą miały nowoczesne lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wykona je spółka Qumak S.A., która została generalnym wykonawcą. Łączna wartość kontraktów wynosi 2,6 mln zł netto.

Podobnie jak w przypadku poprzednich umów, Qumak wykona m.in. rozbiórkę dotychczasowych płyt oraz dróg startu i lądowań, a następnie zbuduje lądowiska dostosowane do aktualnych przepisów prawa wraz z pełną infrastrukturą techniczną. Ponadto zakres prac będzie obejmował wykonanie nowego systemu oświetlenia nawigacyjnego, świateł identyfikacyjnych strefy zewnętrznej i wewnętrznej lądowisk, jak również świateł podejścia do lądowania i oświetlenia projektorowego. Do zadań spółki będzie należało wykonanie oświetlenia naprowadzającego i dróg dojazdowych do heliportów.

– Widzimy duże ożywienie w przetargach z obszaru infrastruktury lotniskowej. To pokazuje, że rynek wyraźnie ruszył i możemy spodziewać się kolejnych realizacji. Cieszy też fakt, że powstające heliporty będą wspierać działania służb ratunkowych na coraz większym obszarze naszego kraju.  Jestem przekonany, że doświadczenie, którym dysponujemy, pomoże nam sprawnie zrealizować wygrane kontrakty – powiedział Wojciech Strusiński, wiceprezes Qumak.

Qumak ma bogate doświadczenie w realizacji kontraktów lotniskowych. Niedawno spółka podpisała umowę na realizację lądowisk w Siemiatyczach, Lublinie i Kępnie, a w chwili obecnej wykonuje lądowiska dla śmigłowców w Wołominie i Działdowie. Jednocześnie buduje infrastrukturę techniczną nowych dróg kołowania na lotnisku Politechniki Rzeszowskiej i wdraża systemy osłony meteorologicznej AWOS na siedmiu lotniskach wojskowych.

Na swoich koncie Qumak ma zakończone wdrożenie nowoczesnego systemu obsługi bagażu wraz z systemem wykrywania materiałów wybuchowych 3 standardu na lotnisku Kraków-Balice, wdrożenie systemów Ice-Alert i AWOS m.in. na lotniskach w Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu oraz realizację systemów teletechnicznych na lotnisku w Szymanach (Qumak wybuduje lądowiska dla śmigłowców , 2017-01-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.