Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RCAF strzegą Islandii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 maja 2017

Od wczoraj przestrzeni powietrznej Islandii strzegą Hornety królewskich wojsk lotniczych Kanady (RCAF).

Para kanadyjskich CF-18 po lądowaniu na Islandii / Zdjęcie: RCAF

Wczoraj obowiązki ochrony przestrzeni powietrznej Islandii przejął kontyngent Royal Canadian Air Force (RCAF, królewskich wojsk lotniczych Kanady). Kanadyjczycy przybyli na wyspę ognia i lodu już 15 maja. Przez kolejne 3 dni zapoznawali się ze specyfiką lotów w tamtejszej przestrzeni powietrznej. Następnie przeszli pod dowodzenie Centrum Połączonych Operacji Lotniczych (CAOC) w niemieckim Uedem.

W ramach operacji Reassurance, której celem jest wsparcie i zapewnienie bezpieczeństwa krajom europejskim, Ottawa wysłała na Islandię 6 samolotów wielozadaniowych CF-18 Hornet, ze składu 433. eskadry lotnictwa taktycznego z 3. Skrzydła RCAF. Stanowią one wyposażenie Air Task Force-Iceland. Kontyngent liczy 180 oficerów i żołnierzy z 2., 3. i 22. Skrzydła RCAF, pod dowództwem ppłka Williama Mitchella.

Kanadyjczycy pozostaną na Islandii przez ok. miesiąc. Poprzednio RCAF odpowiadały za ochronę przestrzeni powietrznej tego kraju na przełomie marca i kwietnia 2013, w ramach operacji Ignition. Natomiast kilka tygodni temu analogiczne obowiązki pełniły wojska lotnicze Włoch (Włosi powrócili z Islandii , 2017-04-21). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra