Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lepsza łączność dla Azji

Astronautyka, 26 maja 2017

Airbus rozszerza program partnerski w zakresie wojskowej łączności satelitarnej w Azji.

Airbus Defence and Space jest właścicielem i operatorem konstelacji 7 działających w paśmie X satelitów Skynet / Rysunek: Airbus Defence and Space

Airbus zaprosił Planet Communications Asia Public Co., Ltd. (PlanetComm) do swojego programu partnerskiego w zakresie usług wojskowej łączności satelitarnej Skynet 5 i rozszerzył partnerstwo ze Speedcast. Na mocy umowy partnerskiej zarówno PlanetComm, jak i Speedcast będą oferować usługi Skynet w pasmach X i UHF w ramach portfela rozwiązań łączności satelitarnej.

Speedcast zapewnia usługi kodowanej łączności taktycznej rządom Australii i Nowej Zelandii od września 2016, a obecnie partnerstwo obejmie również klientów na Filipinach. Ponadto Speedcast w imieniu Airbusa zarządza azjatycką stacją naziemną wojskowego satelity Skynet 5A, która znajduje się w porcie telekomunikacyjnym Speedcast w Adelajdzie w Australii.

Nowo podpisane porozumienie z PlanetComm dotyczy Tajlandii i rozszerza ofertę spółki o rozwiązania dla rynku wojskowego. PlanetComm jest jednym z liderów w dziedzinie telekomunikacji i cyfrowej telewizji w rejonie Azji Południowo-Wschodniej ASEAN i od ponad 20 lat zapewnia niezawodne usługi łączności.

Airbus współpracuje z dostawcami usług, aby nawiązać nowe partnerstwa i dostarczać usługi wojskowej łączności satelitarnej Skynet w rejonie Azji i Pacyfiku po przesunięciu satelity Skynet 5A z pozycji 6°E na 95°E w celu zapewnienia globalnej łączności w pasmach X i UHF. Od czasu przesunięcia Skynet 5A we wrześniu 2015 Airbus Defence and Space podpisał 9 umów partnerskich z przedsiębiorstwami z rejonu Azji i Pacyfiku oraz ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Relokacja satelity Skynet 5A miała na celu rozszerzenie łączności i usług w paśmie X na obszar od południka 178°W do 163°E, w tym na Oceanie Indyjskim i Zachodnim Pacyfiku. Sieć Skynet oferuje teraz globalną łączność wojskową, rozszerzając zasięg podstawowych usług łączności brytyjskiej armii i zwiększając możliwości sił koalicyjnych w rejonie.

Airbus Defence and Space jest właścicielem i operatorem konstelacji 7 działających w paśmie X satelitów Skynet oraz sieci naziemnej, która zapewnia łączność dalekiego zasięgu brytyjskiemu ministerstwu obrony. Kontrakt pozwala też innym krajom NATO i rządom sojuszniczym, takim jak członkowie sojuszu pięciorga oczu (W. Brytanii, USA, Australii, Nowej Zelandii i Kanada) używać sieci Skynet do uzupełniania istniejących usług (Skynet dla krajów Azji i Pacyfiku , 2016-02-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.