Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USA dozbrajają Filipiny

Wojska lądowe, 05 czerwca 2017

USA przekazały Filipinom kolejną partię uzbrojenia do walki z bojówkarzami organizacji ekstremistycznych, które destabilizują południowe rejony kraju.

Przekazane przez USA uzbrojenie zostanie użyte do walki z ekstremistami w południowych rejonach kraju / Zdjęcie: Departament Stanu USA

Ceremonia przekazania uzbrojenia odbyła się dziś w siedzibie głównej Korpusu Piechoty Morskiej Filipin w mieście Taguig, które zalicza się do obszaru metropolitarnego Manili. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele filipińskiego ministerstwa obrony i dowództwa Korpusu, a także pracownicy ambasady USA.

Filipińskie siły zbrojne odebrały m.in. 200 pistoletów samopowtarzalnych Glock 21, 300 5,56-mm karabinków M4, cztery 7,62-mm karabiny napędowe M134D Dillon i 100 40-mm jednorazowych granatników M203. Uzbrojenie przekazano Filipińczykom w ramach amerykańskiego rządowego programu Counterterrorism Train and Equip Program.

Nowy sprzęt zostanie użyty m.in. do walki z ugrupowaniami ekstremistycznymi, które stanowią zagrożenie dla mieszkańców kraju oraz chroniących ich sił bezpieczeństwa. Pod koniec maja ekstremiści, którzy w przeszłości przysięgli wierność działającej przeważnie na Bliskim Wschodzie organizacji Ad-Daula al-Islamijja, opanowali miasto Marawi na południowej wyspie Mindanao, zmuszając Manilę do wysłania znacznych sił wojskowych w ten rejon (BRP Tarlac wysłany na Mindanao, 2017-06-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.