Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Cięcie blach pod SSV-2

Marynarka wojenna, 11 czerwca 2015

W Indonezji odbyła się ceremonia cięcia blach pod drugi śmigłowcowiec desantowy dla marynarki wojennej Filipin.

Przed kilkoma dniami w Indonezji odbyła się ceremonia cięcia blach pod drugi z filipińskich śmigłowcowców desantowych. W tym samym czasie położono stępkę pod pierwszy z okrętów. Obie jednostki powstaną w oparciu o projekt indonezyjskich desantowców typu Makassar. Manila zapłaci za nie co najmniej 92 mln USD / Zdjęcie: Pt PAL Indonesia

Ceremonia odbyła się przed kilkoma dniami na terenie zakładów Pt PAL Indonesia w Surabaya na wyspie Jawa. Udział w uroczystości wzięli pracownicy i zarząd indonezyjskiej stoczni, a także przedstawiciele przyszłego użytkownika okrętu, marynarki wojennej Filipin. W tym samym czasie położono stępkę pod pierwszy z filipińskich śmigłowcowców desantowych, którego budowa rozpoczęła się w styczniu (Cięcie blach pod SSV-1, 2015-01-26).

Pierwsza z jednostek zostanie zwodowana jesienią br. Trafi do odbiorcy w lipcu 2016, po czym rozpocznie serię prób morskich i odbiorczych. Działania te zostaną połączone z programem szkolenia i zgrywania przyszłej załogi okrętu. Śmigłowcowiec będzie służył do transportu żołnierzy i wyposażenia w rejony działań zbrojnych. Ma też nieść pomoc ofiarom klęsk żywiołowych, często nawiedzających region.

Oba śmigłowcowce desantowe zamówiono na przełomie 2013/2014 w ramach programu Strategic Sealift Vessel (SSV, Filipiny kupują desantowce, 2014-01-13). Okręty będą kosztować Manilę ok. 92 mln USD (336 mln zł).

Jednostki będą miały 123 m długości. Wyporność całkowita wyniesie ponad 11 tys. t. Zasięg szacowany jest na 17,8 tys. km. Autonomiczność obliczana jest 30 dni. Załoga ma składać się z 121 oficerów i marynarzy. Desantowce przyjmą na pokład do 500 żołnierzy, a także m.in. cztery czołgi, cztery samochody ciężarowe, szpital polowy, dwa samochody terenowe i dwa śmigłowce transportowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.