Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Test Prithvi II

Wojska lądowe, 08 czerwca 2017

Siły zbrojne Indii przeprowadziły test z użyciem pocisku balistycznego Prithvi II.

Niedawny testy pocisku balistycznego Prithvi II nadzorowali przedstawiciele dowództwa Wojsk Strategicznych i pracownicy rządowej agencji ds. rozwoju technologii wojskowych (DRDO) / Zdjęcie: DRDO

Próbę przeprowadzono z terenu kompleksu rakietowego nr 3 poligonu testowego w Chandipur u wybrzeży stanu Orissa. Pocisk, po odpaleniu z mobilnej wyrzutni, zaczął poruszać się po zaprogramowanej trasie, która wiodła do celu wyznaczonego na Zatoce Bengalskiej.

Przelot pocisku śledzono za pomocą radarów, a także urządzeń telemetrycznych i optoelektronicznych. Końcowa faza była monitorowana przez organizatorów z pokładu okrętu rozmieszczonego w pobliżu miejsca, w którym Prithvi II spadł do oceanu.

Pociski balistyczne Prithvi II rozwinięto w ramach rządowego przedsięwzięcia IGMDP (Integrated Guided Missile Development Programme). Mogą przenosić głowicę bojową – nuklearną lub konwencjonalną – o masie 500-1000 kg na odległość do 350 km. Próby Prithvi II prowadzone są od l. 1990.

Jesienią ub.r. przeprowadzono test z użyciem 2 pocisków balistycznych Prithvi II (Testy Prithvi II , 2016-11-21). Oba odpalono w odstępie 1 min. Próba miała potwierdzić zdolność do strzelania salwą, co może mieć kluczowe znaczenie w przypadku rzeczywistego konfliktu zbrojnego. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.