Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Connect-D na Litwie

Przemysł zbrojeniowy, 08 czerwca 2017

Airbus wdrożył system pomocniczej łączności Connect-D dla żołnierzy Bundeswehry, stacjonujących w bazach na Litwie.

Żołnierze Bundeswehry stacjonujący w bazach Rukla i Pabrade otrzymali system łączności Connect-D / Zdjęcie: Airbus

Airbus pomyślnie wdrożył system pomocniczej łączności dla żołnierzy niemieckich sił zbrojnych (Bundeswehry) stacjonujących w bazach wojskowych na Litwie. System Connect-D zapewnia teraz usługi telefoniczne, internetowe i multimedialne 15 jednostkom Bundeswehry stacjonującym na całym świecie, m.in. w Mali, Iraku, Dżibuti, Afganistanie, Kosowie, na Cyprze i Litwie.

Connect-D w litewskich bazach Rukla i Pabrade uruchomiono w ramach ramowego kontraktu przyznanego przez Bundeswehrę w 2015. Umowa ta gwarantuje żołnierzom bezpłatną łączność podczas misji i ćwiczeń poza granicami Niemiec, umożliwiając im utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną. Na potrzeby mniejszych kontyngentów i misji obserwacyjnych zostaną również udostępnione systemy mobilne.

Airbus dostarcza pomocniczą łączność żołnierzom Bundeswehry od lipca 2011. Usługa uruchomiona specjalnie dla załóg okrętów w 2015 umożliwia prowadzenie osobistych rozmów telefonicznych na morzu. Podczas postoju w portach oprócz usług telefonicznych dostępne są również usługi internetowe (Kontrakt na obsługę SATCOMBw, 2016-03-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.