Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Transport koni przez 3 kontynenty

Lotnictwo cywilne, 08 czerwca 2017

Emirates SkyCargo w ciągu jednego miesiąca przewiozły przez 3 kontynenty konie sportowe należące do światowej czołówki.

Samoloty Emirates SkyCargo przetransportowały przez 3 kontynenty – Europę, Amerykę Północną i Azję – prawie 100 koni w ciągu jednego miesiąca / Zdjęcie: Emirates

Zwierzęta przetransportowano z Liege w Belgii na pierwsze 3 konkursy zawodów jeździeckich Longines Global Champions Tour w Meksyku, Miami i Szanghaju, które odbyły się w kwietniu tego roku. Przewoźnik wykonał łącznie 10 lotów towarowych, za każdym razem przewożąc 25 boksów, w których podróżowały konie i zajmujący się nimi stajenni. Emirates SkyCargo ściśle współpracowały z Peden Bloodstock specjalizującym się w transporcie koni, organizując skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne polegające na przewozie blisko 100 koni na terenie 4 różnych państw na przestrzeni kilku tygodni.

W ramach pierwszego etapu podróży 31 marca i 1 kwietnia Emirates SkyCargo przetransportowały 93 konie na pokładzie 2 samolotów z Liege do Meksyku. Konie, każdy o masie 600-650 kg, podróżowały towarowymi Boeingami 777F wspólnie z 11 stajennymi i około 30 t wyposażenia. Oba loty trwały prawie 12 godzin, a konie dotarły na miejsce na kilka dni przed rozpoczęciem zawodów.

Warto dodać, że wszyscy zwycięzcy zawodów najwyższego szczebla CSI 5 w skokach przez przeszkody, wyznaczonego przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI), rozgrywanych podczas turnieju Longines Global Champions Tour w Meksyku podróżowali liniami Emirates SkyCargo. W drugim, nieco krótszym etapie podróży 93 konie poleciały samolotowymi Emirates SkyCargo z Meksyku do Miami. Po zakończeniu zawodów w Miami 16 kwietnia zwierzęta zostały sprowadzone z powrotem do Liege.

Następnie przewoźnik przetransportował 96 koni i 27 stajennych na pokładzie 3 samolotów z Liege do Szanghaju 22 i 23 kwietnia, a także z powrotem 1 i 2 maja. W każdym punkcie podróży konie spędzały około tygodnia, biorąc udział w zawodach, po czym były przewożone dalej. W każdym mieście nad sprawnym przeładunkiem i maksymalnym komfortem koni czuwał wyspecjalizowany i odpowiednio wyszkolony zespół obsługi naziemnej.

Emirates SkyCargo oferuje najnowocześniejsze zaplecze transportowe w postaci m.in. nowoczesnej floty samolotów szerokokadłubowych i specjalnie zaprojektowanych boksów, a także wyjątkowe naziemne rozwiązania logistyczne, opracowane wspólnie ze specjalistami takimi jak zespół Peden Bloodstock. W rezultacie powstaje spokojne i komfortowe środowisko zapewniające dobre samopoczucie koni, a jednocześnie spełniające wszystkie międzynarodowe normy przewozu żywych zwierząt.

Przewoźnik regularnie transportuje konie sportowe na najważniejsze zawody jeździeckie organizowane na całym świecie. W tym roku odpowiadał za transport najlepszych koni wyścigowych do Dubaju na mistrzostwa w wyścigach konnych Dubai World Cup. Ponadto Emirates SkyCargo dysponuje specjalistycznym wyposażeniem do przewozu koni, takim jak rampa załadunkowa w terminalu towarowym na lotnisku Dubai World Central (Emirates i Cargolux podpisują umowę o współpracy, 2017-05-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.