Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót ORP Kościuszko z manewrów NATO

Marynarka wojenna, 12 lipca 2017

Fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko zakończyła udział w manewrach NATO pk. Dynamic Mongoose. Okręt wrócił do macierzystego portu w Gdyni.

W ćwiczeniach Dynamic Mongoose 2017 uczestniczyło 17 okrętów noszących bandery Francji, Holandii, Kanady, Niemiec, Norwegii, Polski, USA, Wielkiej Brytanii / Zdjęcia: por. mar. Anna Sech i st. chor. mar. Piotr Leoniak, 3. Flotylla Okrętów

Wczoraj do Portu Wojennego w Gdynii weszła fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko (273), typu Oliver Hazard Perry. Przez ostatnie tygodnie okręt uczestniczył w wielonarodowych ćwiczeniach morskich Dynamic Mongoose, które prowadzono na północnych wodach Atlantyku (Faza morska Dynamic Mongoose 2017, 2017-06-27).

ORP Gen. T. Kościuszko wykonywał wyznaczone zadania operacyjne, polegające m.in. na prowadzeniu symulowanych akcji poszukiwania, śledzenia i atakowania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych. Polska jednostka prowadziła działania samodzielnie oraz w składzie większych zespołów zadaniowych, w tym przy wsparciu śmigłowców morskich i samolotów ZOP. Podczas ćwiczeń nastąpiła częściowa wymiana załóg między ORP Gen. T. Kościuszko a holenderską fregatą rakietową HNLMS Evertsen (F805), typu De Zeven Provinciën.

Marynarka Wojenna RP wzięła udział w ćwiczeniach Dynamic Mongoose po raz trzeci. W 2014 w manewrach uczestniczyła fregata ORP Gen. T. Kościuszko wraz z zaokrętowanym na niej śmigłowcem SH-2G. Z kolei w 2012 MW RP reprezentował komponent lotnictwa morskiego składający się z 3 śmigłowców ZOP Mi-14PŁ.

Na podstawie informacji 3.FO
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.