Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono Talisman Saber 2017

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 27 lipca 2017

W Brisbane na wschodzie Australii zakończono tegoroczną edycję międzynarodowych ćwiczeń Talisman Saber.

Około 33 tys. żołnierzy z Australii i USA oraz pododdziałów wydzielonych przez siły zbrojne Japonii, Kanady i Nowej Zelandii uczestniczyło w trwających niespełna miesiąc ćwiczeniach Talisman Saber 2017 / Zdjęcie: MO Australii

Tegoroczna edycja międzynarodowych ćwiczeń Talisman Saber została przeprowadzona w dn. 29 czerwca – 25 lipca (Rozpoczęto Talisman Saber 2017, 2017-06-29). W manewrach wzięło udział ok. 33 tys. żołnierzy z USA i Australii, a także pododdziały z Japonii, Kanady i Nowej Zelandii.

W ćwiczenia zaangażowano m.in. marynarzy z 36 okrętów, w tym amerykańskiego śmigłowcowca desantowego USS Bonhomme Richard (LHD 6), typu Wasp i atomowego lotniskowca USS Ronald Reagan (CVN 76), typu Nimitz. Manewry wspierały załogi ponad 220 statków powietrznych.

Żołnierze uczestniczący w Talisman Saber 2017 wzięli udział w serii symulowanych działań bojowych na lądzie, morzu i w powietrzu. Prowadzono je w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych. Duży nacisk został położony na doskonalenie umiejętności współdziałania pododdziałów z sił zbrojnych różnych państw w wydzielonych zespołach zadaniowych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.