Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozstrzygnięto przetarg na Żmije

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 lipca 2017

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zakończeniu postępowania na dostawę 118 pojazdów dalekiego rozpoznania, pk. Żmija. Zwycięską ofertę z ceną brutto 90,7 mln zł złożyło konsorcjum spółek Polski Holding Obronny i Concept.

Konsorcjum spółek Polski Holding Obronny i Concept, oferujące Lekkie Pojazdy Uderzeniowe Wirus, wygrało w postępowaniu Inspektoratu Uzbrojenia na pozyskanie pojazdów dalekiego rozpoznania, pk. Żmija / Zdjęcie: Concept

W środę Inspektorat Uzbrojenia zakończył ponad dwuletnie postępowanie na dostawę 118 pojazdów dalekiego rozpoznania, pk. Żmija (Przetarg na pojazdy dalekiego rozpoznania, 2015-03-30). Jedyną i jak się okazało zwycięską ofertę ostateczną złożyło konsorcjum społek Polski Holding Obronny i Concept, oferujących Lekki Pojazd Uderzeniowy (LPU) Wirus.

Zwycięska oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów podczas jej oceny, dokonanej w oparciu o kryteria ceny (85% wagi) i terminu gwarancji (15%). Jej wartość brutto wynosi 90,7 mln zł.

W myśl zapoczątkowanego w marcu 2015 postępowania Wojsko Polskie ma pozyskać pojazdy dalekiego rozpoznania, których masa własna nie powinna przekraczać 1,7 t, a całkowita – 2,6 t. Ładowność ma wynosić co najmniej 900 kg. Załogę stanowić ma trzech żołnierzy, kierowca, dowódca i strzelec. Wymagana autonomiczność zespołu wynosi 7 dni.

Nowe pojazdy dalekiego rozpoznania mają być przystosowane do transportu kołowego, kolejowego, morskiego i lotniczego (w ładowni samolotów C-130E i na zawiesiu zewnętrznym śmigłowca), w tym desantowania metodą spadochronową. Ponadto wozy powinny być zdolne do pokonywania przeszkód terenowych i sztucznych, np. brodu o głębokości co najmniej 0,5 m (bez przygotowania pojazdu), rowu o szerokości 0,6 m i muru o wysokości 0,3 m. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra