Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Cyfrowy poligon

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 30 sierpnia 2017

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Rumunia prowadzili dziś szkolenie z użyciem symulatorów pola walki.

Polscy żołnierze stacjonujący w Rumunii odbyli szkolenie z użyciem symulatorów pola walki / Zdjęcia: szer. Jacek Rok, 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana

Dzisiejsze zajęcia żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Rumunia prowadzili w dwóch grupach szkoleniowych. Pierwszy pluton szkolił się w oparciu o komputerowy symulator walki (VBS), który umożliwia dowódcy odtworzenie opracowanego planu walki z uwzględnieniem terenu poligonowego i przyszłych warunków działania.

- Poligon w Cincur obejmuje swoim zasięgiem teren górzysty. Jest to nowe środowisko działania dla wszystkich żołnierzy PKW. Przećwiczenie manewrów na symulatorze VBS pozwala na lepsze taktyczne przygotowanie wojska, jak również stwarza możliwość sprawdzenia nabytych dotychczas doświadczeń bojowych - opisuje zalety ćwiczenia z użyciem symulatorów, por. Tomasz Drążkiewicz.

Kolejna grupa szkoleniowa w sile dwóch plutonów zmotoryzowanych prowadziła szkolenie z użyciem taktycznego systemu symulacji (MILES), który składa się z opasek zakładanych na oporządzenie żołnierzy oraz pojazdy wojskowe. Każda z nich wyposażona jest w czujniki, które sygnalizują ranienie żołnierza i uszkodzenie sprzętu.

Przez najbliższe tygodnie kompania zmotoryzowana tworząca PKW Rumunia odbędzie szkolenia w strukturach międzynarodowych. Końcowym etapem będzie poddanie certyfikacji całej batalionowej grupy bojowej i określenie jej zdolności do podjęcia działań zgodnie z przeznaczeniem (Szkolenie PKW Rumunia, 2017-08-11).

Na podstawie informacji por. Weroniki Milczarczyk, 17. WBZmech.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.