Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iskander-M w czasie ćwiczeń Zapad-2017

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 18 września 2017

W czasie ćwiczeń Zapad-2017 Wojska Lądowe FR przetestowały zmodernizowany kompleks Iskander-M w warunkach zbliżonych do bojowych. Testowano zasięg maksymalny rakiety. Wystrzelono ją z wyrzutni znajdującej się na poligonie Kapustin Jar w obwodzie astrachańskim. Rakieta przeleciała 480 km i trafiła w cel wyznaczony na poligonie Makat w Kazachstanie.

Start rakiety kompleksu Iskander-M z poligonu Kapustin Jar / Zdjęcie: MO FR

Kompleks rakietowy Iskander-M jest przeznaczony do zwalczania ważnych celów (punkty dowodzenia, lotniska, systemy artyleryjskie i rakietowe) w odległości do 500 km. To ograniczenie wynika z umów międzynarodowych (przede wszystkim z USA) dotyczących systemów rakietowych średniego zasięgu. Rakiety kompleksu Iskander-M przystosowano do przełamywania obrony powietrznej przeciwnika – są trudniejsze do wykrycia niż rakiety standardowe, i mogą manewrować na torze lotu. Z wyrzutni kompleksów rodziny Iskander mogą startować rakiety siedmiu typów, w tym pociski samosterujące o zasięgu prawdopodobnie znacznie przekraczającym ograniczenia formalne (Ósma brygada Iskanderów-M w linii, 2016-11-12).

Ćwiczenia Zapad-2017 prowadzone są od 14 do 20 września przez wojska Rosji i Białorusi na terytoriach tych krajów i niektórych krajów sąsiednich. Ich przebieg, na poligonie w obwodzie leningradzkim, obserwował dziś prezydent FR Władimir Putin. Według oficjalnych źródeł rosyjskich i białoruskich, w ćwiczeniach Zapad-2017 bierze udział 12700 żołnierzy, do 70 samolotów i śmigłowców, oraz 680 pojazdów lądowych. Źródła zachodnie podają, że żołnierzy jest kilka razy więcej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.