Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EchoStar 105 w drodze na kosmodrom

Astronautyka, 21 września 2017

Satelita EchoStar 105/SES-11, zbudowany przez Airbus Defence and Space dla EchoStar, został wysłany z zakładów w Tuluzie we Francji na kosmodrom Cape Canaveral na Florydzie, skąd rakieta SpaceX wyniesie go na orbitę w październiku.

Satelita EchoStar 105/SES-11 / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

EchoStar 105/SES-11, satelita komunikacyjny wysokiej mocy, działający w pasmach Ku i C, będzie realizował podwójną misję – dla amerykańskiego operatora EchoStar i dla luksemburskiego operatora SES.

EchoStar 105/SES-11 zapewni operatorowi EchoStar 24 transpondery pracujące w paśmie Ku, pod nazwą EchoStar 105, a operatorowi SES – moduł 24 transponderów pracujących w paśmie C, pod nazwą SES-11.

EchoStar 105/SES-11 to 47. satelita oparty na konstrukcji Eurostar E3000. Będzie miał masę startową 5200 kg i moc 12 kW (Proton-M wystartował z Bajkonuru, 2017-06-08, Proton-M wyniósł EchoStara-14, 2010-03-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.