Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia artyleryjskie żołnierzy PKW Łotwa

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 września 2017

Członkowie Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa uczestniczyli w zajęciach ogniowych wspólnie z żołnierzami kanadyjskimi.

Polscy i kanadyjscy żołnierze przeprowadzili wspólne zajęcia ogniowe połączone ze strzelaniem amunicją bojową / Zdjęcia: Archiwum PKW, 9. BBKPanc.

21 września dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa, mjr Marek Potorski wraz z grupą żołnierzy wziął udział w zajęciach ogniowych połączonych ze strzelaniem amunicją bojową organizowanych przez dowódcę Z-Battery z 1st Regiment Royal Canadian Horse Artillery z Canadian Forces Base w Shilo. Jednostka wyposażona jest w 155-mm lekkie haubice holowane M777.

Polscy żołnierze, którzy na co dzień służą w dywizjonie artylerii samobieżnej w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej, zostali zapoznani ze strukturą baterii, budową haubicy i zasadami przygotowania pododdziału do strzelania. Podczas spotkania polscy i kanadyjscy artylerzyści wymienili się doświadczeniami, m.in. rozmawiali na temat różnic i podobieństw pomiędzy polskimi a kanadyjskimi pododdziałami artylerii. Na koniec zajęć dowódca kanadyjskiej baterii, mjr Keith Woodill zezwolił na oddanie wspólnej polsko – kanadyjskiej salwy artyleryjskiej.

PKW Łotwa tworzy 170-osobowy zespół ze składu 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy, który funkcjonuje w strukturze Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim (Certyfikacja batalionowej grupy bojowej, 2017-09-05). Grupa liczy ok. 1000 żołnierzy z Kanady, Polski, Włoch, Albanii, Słowenii i Hiszpanii. Brygada z Braniewa skierowała na Łotwę pododdział w sile kompani czołgów z plutonami logistycznymi. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowi 14 czołgów PT-91 Twardy i wozy dowodzenia (Pożegnanie PKW Łotwa, 2017-05-30).

Na podstawie informacji kpt. Michała Obolewicza, 9. BBKPanc.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.