Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jubileusz lotniska Zielona Góra-Babimost

Lotnictwo cywilne, 02 października 2017

30 września na lotnisku Zielona Góra-Babimost odbyły się obchody podwójnej rocznicy: 60-lecia lotniska i 40-lecia portu. Z okazji tego wydarzenia władze portu wspólnie z władzami samorządowymi zorganizowały Dzień Otwarty, podczas którego nie zabrakło atrakcji dla wszystkich zwiedzających. Należały do nich, m.in., ćwiczenia jednostki Straży Granicznej z Krosna Odrzańskiego czy grupy antyterrorystów z Gorzowa Wielkopolskiego. Punktem programu kończącym obchody był pokaz akrobacji modeli zorganizowany przez grupę Lotnisko Modelarskie Kargowa.

Lotnisko w Babimoście obsługuje rejsy cywilne od czerwca 1977 / Zdjęcie: Port lotniczy Zielona Góra-Babimost

W ramach wydarzenia odbyło się również Seminarium Jubileuszowe z udziałem władz Województwa, Miasta Zielona Góra, Powiatu Zielonogórskiego, Gminy Babimost, przedstawiciela PLL LOT, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Zanim lotnisko zaczęło obsługiwać rejsy cywilne, było używane przez wojsko. Historycznie stacjonował tam 45. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego. Kluczową datą dla lotniska był 23 czerwca 1977, kiedy to odbył się inauguracyjny rejs z Warszawy do Zielonej Góry samolotu Jak-40 w barwach PLL LOT.

Podczas obchodów jubileuszu ogłoszono także, że od 18 października br. województwo lubuskie w porozumieniu z PLL LOT uruchomi 2 dodatkowe rejsy na trasie do Warszawy, tym samym wypełniając lukę w tygodniowym rozkładzie lotów. Będzie to wieczorne środowe połączenie z Warszawy do Zielonej Góry i poranny czwartkowy lot z Zielonej Góry do Warszawy (AHAC dla lotniska w Zielonej Górze, 2017-09-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.