Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

4 nowe trasy z Polski do Aten

Lotnictwo cywilne, 12 października 2017

Ryanair ogłosił uruchomienie 4 nowych tras z Polski do portu lotniczego im. Elefteriosa Wenizelosa w Atenach. Połączenia są częścią rozkładu lotów na przyszłoroczne lato i będą wykonywane od maja 2018.

W maju 2018 Ryanair otworzy nowe trasy z Polski do stolicy Grecji / Zdjęcie: Port lotniczy Gdańsk

Olga Pawlonka z Ryanaira powiedziała: Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić kolejne 4 nowe trasy z Polski (po wcześniej ogłoszonych trasach do Burgas). Połączenia te są częścią rozkładu lotów na lato 2018. Połączenie z Gdańska oraz Wrocławia do Aten będzie wykonywane 2 razy tygodniowo, natomiast z Łodzi i Rzeszowa do Aten – raz w tygodniu (3 nowe połączenia Ryanaira, 2017-09-20). 

Rejsy z Gdańska i Wrocławia rozpoczną się 11 maja 2018 i będą wykonywane w poniedziałki i piątki. Prezes portu lotniczego Wrocław Dariusz Kuś powiedział, że Grecja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wylotów wakacyjnych z wrocławskiego lotniska. Niskokosztowe loty do Aten to zupełnie nowe możliwości dla osób, które samodzielnie organizują wakacyjny wypoczynek, a także ciekawe uzupełnienie kierunków południowych reprezentowanych przez Hiszpanię czy Włochy – dodał Dariusz Kuś.

Loty z Łodzi do Aten rozpoczną się 12 maja. Trasa będzie obsługiwana w soboty. Nasza praca i rozmowy z przewoźnikiem rozpoczęte pod koniec kwietnia, przyniosły pierwszy efekt. To pierwszy mały krok w rozwijaniu połączeń z naszego lotniska – skomentowała Anna Midera, prezes portu lotniczego w Łodzi.

Natomiast loty z Rzeszowa zostaną zainaugurowane 16 maja przyszłego roku i realizowane będą raz w tygodniu,  we środę. Grecja jest najpopularniejszym krajem na południu Europy odwiedzanym przez podróżnych korzystających z naszego lotniska. W 2016 ten kierunek wybrało ponad 15 tys. pasażerów, a do końca września br. ich liczba przekroczyła  już 20 tys. Nowe połączenie do Aten, a także zapowiadany rozwój ruchu czarterowego w 2018 oznaczają jeszcze bardziej dynamiczny wzrost liczby obsłużonych pasażerów – podkreślił Michał Tabisz, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.