Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ryanair stawia na Kraków

Lotnictwo cywilne, 14 września 2017

Ryanair ogłosił, że w przyszłorocznym sezonie letnim Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice im. Jana Pawła II ma stać się jego najważniejszą bazą w Polsce.

W przyszłorocznym sezonie letnim Ryanair ma obsługiwać 57 tras z Krakowa i w ciągu całego 2018 planuje przewiezienie z tego lotniska 3,5 mln pasażerów / Zdjęcie: Marcin Sigmund 

Dzięki utrzymaniu w przyszłorocznym letnim rozkładzie inaugurowanych tej jesieni połączeń z Krakowa do Aten, Barcelony, Berlina, Frankfurtu, Glasgow, Göteborga, Lizbony, Malmö, Marrakeszu, Marsylii, Neapolu, Norymbergi, Pragi, Sewilli i Tel Awiwu (14 nowych tras Ryanaira z Krakowa, 2017-02-02), przewoźnik ten ma oferować z Krakowa w sumie 56 tras, na których będą wykonywane 192 loty tygodniowo. Kolejna – 57. trasa – ma zostać ogłoszona niebawem.

Rejsy do Frankfurtu mają być realizowane codziennie, do Barcelony, Berlina, Göteborga, Malmö i Norymbergi 3 razy w tygodniu, a do Aten, Glasgow, Lizbony, Marrakeszu, Marsylii, Neapolu, Pragi, Sewilli i Tel Awiwu 2 razy w tygodniu. Poza tym, w przyszłorocznym letnim rozkładzie do 3 tygodniowo ma wzrosnąć liczba lotów z Krakowa do Gdańska.

Irlandzki przewoźnik ocenia, że w 2018 uda mu się przewieźć na trasach z i do Krakowa 3,5 mln pasażerów, czyli o 500 tys. więcej niż w br., co ma pozwolić na przekroczenie poziomu 50% podróżnych obsługiwanych na tym lotnisku. Dla porównania w 2016 Ryanair osiągnął wynik 44%, co i tak stawiało go na niekwestionowanym pierwszym miejscu wśród przewoźników operujących na krakowskim lotnisku. Pod względem liczby przewiezionych pasażerów i liczby oferowanych tras Balice mają więc stać się w przyszłym roku największą bazą Ryanaira w Polsce.

Podczas konferencji prasowej poświęconej rozwojowi linii w Krakowie członek zarządu ds. regulacyjnych i prawnych Ryanaira Juliusz Komorek powiedział, że przewoźnik bardzo poważnie rozważa rozwinięcie siatki połączeń z Krakowa na wschód – na Ukrainę, do Gruzji, a nawet do Mołdawii – oraz uczynienie z Balic lotniska przesiadkowego, wzorem Mediolanu Bergamo (Loty łączone na lotnisku Mediolan Bergamo, 2017-06-22) i Rzymu-Fiumicino (Łączone loty Ryanaira, 2017-05-18). Ryanair potwierdził również chęć wprowadzenia łączonych rejsów na innych wybranych lotniskach.

Obecnie Ryanair wykonuje loty na około 1800 trasach pomiędzy 206 lotniskami w 33 krajach, z których 86 ma status baz. Flota przewoźnika liczy około 430 samolotów, a 240 kolejnych zostało zamówionych. W planach strategicznych linii jest osiągnięcie w roku fiskalnym 2024 przewozów na poziomie 200 mln pasażerów. W przyszłym roku Ryanair operując z 13 polskich lotnisk – w tym 5 baz – planuje przewieźć 11,2 mln pasażerów.

W sierpniu br. MPL Kraków-Balice im. Jana Pawła II obsłużył 541 752 pasażerów, czyli o 9% (44,5 tys.) więcej niż w analogicznym miesiącu 2016. Od początku roku do 31 sierpnia 2017 lotnisko to odprawiło 3 804 385 pasażerów, czyli o 509 tys. więcej niż w takim samym okresie 2016, co oznacza wzrost na poziomie 15%.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.