Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BRP Sindangan dotarł na Filipiny

Marynarka wojenna, Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 października 2017

Okręt patrolowy BRP Sindangan straży wybrzeża Filipin dotarł wczoraj do portu morskiego w Manili.

Okręt patrolowy BRP Sindangan idzie w kierunku portu morskiego w Manili, gdzie następnie odbędzie się jego oficjalne powitanie / Zdjęcie: Straż Wybrzeża Filipin

W uroczystym powitaniu BRP Sindangan (MRRV 4407), typu Parola, uczestniczyli przedstawiciele dowództwa straży wybrzeża Filipin, która będzie jego użytkownikiem. Okręt ma 44,5 m długości i 7,5 m szerokości. Rozwija 25 w. Prędkość marszowa wynosi ok. 15 w, a zasięg – ok. 2800 km.

BRP Sindangan jest szóstym z dziesięciu okrętów patrolowych typu Parola, zamówionych przez straż wybrzeża Filipin (Filipiny odebrały BRP Suluan, 2017-08-07). Patrolowce, pozyskiwane w ramach programu Multi-Role Response Vessel (MRRV), budowane są w stoczni Japan Marine United w Jokohamie. Ich zakup finansowany jest ze środków rządowych, a także dzięki pożyczce w wysokości 7,3 mld PHP (511 mln zł) udzielonej Manili przez władze Japonii.

Okręty patrolowe typu Parola służą przede wszystkim do patrolowania wybranych akwenów, udaremniania przemytu nielegalnych substancji i materiałów do kraju, kontrolowania napływu imigrantów i zwalczania niezgodnego z prawem połowu ryb.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra