Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod USS Fort Lauderdale

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 października 2017

W USA położono stępkę pod dwunasty okręt desantowy typu San Antonio.

Przyszły USS Fort Lauderdale będzie dwunastym okrętem transportowym typu San Antonio / Zdjęcie: HIS

Stępkę pod okręt desantowy USS Fort Lauderdale (LPD 28), typu San Antonio, położono w stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding zlokalizowanej w Pascagoula na terenie stanu Mississippi. Wydarzenie stanowiło symboliczny początek budowy okrętu, mimo że konstrukcja jednostki tak naprawdę prowadzona jest już od kilku miesięcy (Kontrakt na USS Fort Lauderdale, 2016-12-20).

Przyszły USS Fort Lauderdale będzie dwunastym okrętem transportowym typu San Antonio zbudowanym przez HIS dla US Navy. Dotąd amerykańska marynarka wojenna odebrała jedenaście jednostek tego typoszeregu (USS Portland dostarczony, 2017-09-19), z których dziesięć znalazło się już w linii (USS John P. Murtha w linii, 2016-10-10). W lipcu USN zleciła producentowi z Pascagoula w Mississippi rozpoczęcie przygotowań do budowy trzynastej jednostki (Zlecenie na LPD 29, 2017-07-03).

Okręty typu San Antonio mają 208 m długości i 32 m szerokości. Wypierają 25 tys. t. i rozwijają do 22 w. Załogę stanowi ponad 300 oficerów i marynarzy. Okręty są w stanie pomieścić blisko 700 żołnierzy z pełnym wyposażeniem. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.