Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USS John P. Murtha

Marynarka wojenna, 24 marca 2015

W sobotę ochrzczono kolejny śmigłowcowiec desantowy typu San Antonio, USS John P. Murtha (LPD 26).

W sobotę w Pascagoula ochrzczono dziesiąty śmigłowcowiec desantowy typu San Antonio, USS John P. Murtha (LPD 26). Patronką okrętu została Donna S. Murtha, córka zmarłego w 2010 Johna Murthy – wieloletniego członka Izby Reprezentantów i żołnierza Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC), który służył m.in. podczas wojny w Wietnamie / Zdjęcie: HII

Ceremonia chrztu okrętu odbyła się w minioną sobotę na terenie stoczni Huntington Ingalls Industries (HII) w Pascagoula w Mississippi. Patronem jednostki została Donna S. Murtha, córka zmarłego w 2010 Johna P. Murthy – wieloletniego członka Izby Reprezentantów i żołnierza Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC), który wsławił się podczas wojny w Wietnamie.  

USS John P. Murtha jest dziesiątym z serii dwunastu śmigłowcowców desantowych typu San Antonio budowanych przez HII dla US Navy (USS Somerset w linii, 2014-03-03). Stępkę pod okręt położono 6 czerwca 2012. Zwodowano go 30 października 2014. Powinien trafić do odbiorcy na przełomie 2015/2016. W przyszłym roku jednostka rozpocznie służbę.  

Okręty typu San Antonio wypierają 25 tys. t. Mają 208 m długości i 32 m szerokości. Załogę stanowi 381 oficerów i marynarzy. Są w stanie pomieścić 669 żołnierzy z pełnym wyposażeniem. Pokład lotniczy pozwala na prowadzenie operacji powietrznych jednocześnie przez cztery śmigłowce transportowe CH-46 lub dwa przemiennopłaty MV-22 Osprey.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.