Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod ostatni San Antonio

Marynarka wojenna, 08 sierpnia 2013

Huntington Ingalls Industries (HII) poinformowało o symbolicznym położeniu stępki pod ostatni okręt desantowy typu San Antonio, przyszły USS Portland (LPD 27).

Pierwszy z okrętów typu San Antonio, USS San Antonio (LPD 17) przebywa obecnie na wodach w pobliżu Jemenu, stanowiących obszar odpowiedzialności 5. Floty US Navy / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość odbyła się w ostatnich dniach na terenie stoczni producenta w Pascagoula w Mississippi. Wydarzenie miało symboliczny charakter, jako że prace nad okrętem trwają już od jakiegoś czasu. W chwili obecnej konstrukcja jest ukończona w 7%. Według przyjętego terminarzu, do wodowania USS Portland  ma dojść na początku 2016, a rok później zostanie on przekazany odbiorcy.

USS Portland jest 3. z okrętów typu San Antonio znajdujących się obecnie na różnych etapach produkcji w zakładach HII. USS Somerset (LPD 25) oczekuje rozpoczęcia pierwszego etapu prób realizowanych przez producenta. Z kolei przedostatni z serii, USS John P. Murtha (LPD 26) (1,5 mld USD za okręt desantowy, 2011-04-05) jest ukończony w 50%. Do jego wodowania ma dojść w 2014.

Po ich wprowadzeniu do służby, dołączą one do wcześniejszych okrętów typu San Antonio (Kolejny San Antonio niebawem w służbie, 2013-05-02, Siódmy San Antonio odebrany, 2012-09-20), z których część została już rozlokowana przez US Navy w zapalnych częściach świata. Przykładem jest USS San Antonio (LPD 17), obecnie znajdujący się u wybrzeży Jemenu. Towarzyszy mu inny okręt zbudowany przez HII, desantowiec typu Wasp, USS Kearsarge (LHD 3).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra