Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Stępka pod ostatni San Antonio

Marynarka wojenna, 08 sierpnia 2013

Huntington Ingalls Industries (HII) poinformowało o symbolicznym położeniu stępki pod ostatni okręt desantowy typu San Antonio, przyszły USS Portland (LPD 27).

Pierwszy z okrętów typu San Antonio, USS San Antonio (LPD 17) przebywa obecnie na wodach w pobliżu Jemenu, stanowiących obszar odpowiedzialności 5. Floty US Navy / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość odbyła się w ostatnich dniach na terenie stoczni producenta w Pascagoula w Mississippi. Wydarzenie miało symboliczny charakter, jako że prace nad okrętem trwają już od jakiegoś czasu. W chwili obecnej konstrukcja jest ukończona w 7%. Według przyjętego terminarzu, do wodowania USS Portland  ma dojść na początku 2016, a rok później zostanie on przekazany odbiorcy.

USS Portland jest 3. z okrętów typu San Antonio znajdujących się obecnie na różnych etapach produkcji w zakładach HII. USS Somerset (LPD 25) oczekuje rozpoczęcia pierwszego etapu prób realizowanych przez producenta. Z kolei przedostatni z serii, USS John P. Murtha (LPD 26) (1,5 mld USD za okręt desantowy, 2011-04-05) jest ukończony w 50%. Do jego wodowania ma dojść w 2014.

Po ich wprowadzeniu do służby, dołączą one do wcześniejszych okrętów typu San Antonio (Kolejny San Antonio niebawem w służbie, 2013-05-02, Siódmy San Antonio odebrany, 2012-09-20), z których część została już rozlokowana przez US Navy w zapalnych częściach świata. Przykładem jest USS San Antonio (LPD 17), obecnie znajdujący się u wybrzeży Jemenu. Towarzyszy mu inny okręt zbudowany przez HII, desantowiec typu Wasp, USS Kearsarge (LHD 3).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.