Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Kiltan w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 października 2017

Marynarka wojenna Indii przyjęła do służby korwetę ZOP INS Kiltan, typu Kamorta.

INS Kiltan, trzecia indyjska korweta ZOP typu Kamorta, została przyjęta dziś do służby. W br. w linii powinien pojawić się też czwarty i zarazem ostatni z okrętów tego typoszeregu, INS Kavaratti (P 31) / Zdjęcie: MO Indii

Korwetę ZOP INS Kiltan (P30), typu Kamorta, przyjęto do służby dziś podczas ceremonii zorganizowanej w stoczni marynarki wojennej Indii w Visakhapatnam na wschodzie kraju. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele indyjskiego ministerstwa obrony i dowództwa floty oraz pracownicy producenta okrętu, stoczni Garden Reach Shipbuilders and Engineers (GRSE).

Stępkę pod INS Kiltan położono 10 sierpnia 2010. Okręt zwodowano 26 marca 2013. W pierwsze testy morskie korweta wyszła 6 maja br. Jednostka została oficjalnie przekazana marynarce wojennej Indii dwa dni temu.

INS Kiltan jest trzecią z czterech korwet ZOP typu Kamorta budowanych dla marynarki wojennej Indii. Dotąd indyjska flota odebrała dwie jednostki, INS Kamorta (P 28) i INS Kadmatt (P 29), które przyjęto do służby, odpowiednio, w sierpniu 2014 i styczniu 2016 (INS Kadmatt przyjęty do służby, 2016-01-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.