Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egzamin bojowy przeciwlotników

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 08 listopada 2017

6 listopada rozpoczęto trzydniowe ćwiczenie taktyczno-specjalne zgrywające dywizjon przeciwlotniczy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, pk. Soła-17. Zajęcia prowadzone są na obiektach szkoleniowych w Wędrzynie.

Ćwiczynie taktyczno specjalne pk. Siła-17 służy zgraniu elementów dywizjonu przeciwlotniczego 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej i sprawdzeniu poziomu wykonania strzelań bojowych / Zdjęcia: st. kpr. Józef Kobierski, 17. WBZmech.

Celem ćwiczenia jest zgrywanie dowództwa, sztabu i pododdziałów przeciwlotniczych w działaniach taktycznych. Poszczególne baterie wchodzące w skład dywizjonu zostały przydzielone do batalionowych Zgrupowań Taktycznych, którym zapewniają osłonę. Szkolenie ma również służyć sprawdzeniu poziomu wykonania przeciwlotniczych strzelań bojowych.

W trakcie trzydniowych zmagań w trudnych i zmiennych warunkach atmosferycznych baterie przeciwlotników mogły sprawdzić się w realizacji zadań osłony pododdziałów zmotoryzowanych 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Jednym ze wspieranych pododdziałów była kompania zmotoryzowana 7. batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich przygotowująca się do realizacji zadań w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego Rumunia (Manewry ogniowe 17. WBZmech., 2017-10-19).

- Nie są to pierwsze tego typu zajęcia realizowane wspólnie z pododdziałami Rosomaków. Ćwicząca kompania zmotoryzowana stanowi dla przeciwlotników faktyczny obiektu osłony, co pozwala ćwiczyć procedury współdziałania w urealnionych warunkach pola walki - podsumował dowódca dywizjonu, mjr Szołtek

Na podstawie informacji por. Weroniki Milczarczyk, 17. WBZmech.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.