Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Elektronika dla Ariane 6

Astronautyka, 10 listopada 2017

Spółka Thales Alenia Space podpisała umowę z SABCA (Societe Anonyme Belge de Constructions Aeronautique), głównym producentem trzech układów sterowania ciągiem silników (TVAS) nowej rakiety Ariane 6, w sprawie opracowania i dostarczenia systemów elektronicznych dla w/w układów.

Pierwszy start Ariane 6 spodziewany jest w 2020 / Ilustracja: ESA

Ariane 6 powstaje na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Dzięki umowie z SABCA Thales Alenia Space opracuje elektronikę dla układów sterowania ciągiem: głównych silników rakietowych P120C (S-TVAS), silników dolnego członu z napędem kriogenicznym (LL-TVAS) i napędu wielorazowego użytku dla górnego członu z napędem kriogenicznym (UL-TVAS).

Thales Alenia Space uczestniczy w programie Ariane od ponad 40 lat i będzie kontynuować pracę na podstawie podpisanego kontraktu. Kontrakt  ten jest owocem współpracy belgijskiego przemysłu i stałego wsparcia władz federalnych z organizacjami takimi jak Belspo (Belgian Science Policy), które aktywnie popierają rozwój nowych technologii na poziomie regionalnym, poprzez wsparcie innowacyjnych urządzeń testowych i produkcyjnych – powiedział, dyrektor generalny Thales Alenia Space w Belgii Emmanuel Terrasse.

Thales Alenia Space będzie również odpowiedzialna za zaprojektowanie i wyprodukowanie podzespołów elektronicznych, które stanowić będą rdzeń systemu zabezpieczeń Ariane 6. Spółka dostarczy nowe komponenty systemu zabezpieczeń, inne niż dotychczas stosowane w projektach Ariane 5, Vega i Sojuz (Ariane 6 zamiast Sojuza ST-B, 2017-09-16).

Projekt Ariane 6 został zatwierdzony przez Radę ESA w grudniu 2014. Rakieta zostanie opracowana w dwóch wersjach: Ariane 62, z dwoma silnikami na paliwo stałe i i Ariane 64, z czterema silnikami tego samego typu. Pierwszy start Ariane 6 spodziewany jest w 2020.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.