Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze Warmate przekazane wojsku

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Wojska specjalne, 21 grudnia 2017

We wtorek 19 grudnia, zgodnie z zapisami podpisanej 20 listopada umowy, pierwsze zestawy amunicji krążącej Warmate zostały dostarczone do Regionalnej Bazy Logistycznej. Przekazane zestawy trafią do JW NIL, gdzie zostaną wykorzystane do szkolenia oraz przećwiczenia taktyki działania tego nowego rodzaju uzbrojenia na współczesnym polu walki.

Pierwsze przekazane wojsku zestawy amunicji krążącej Warmate trafią do JW NIL / Zdjęcie: Grupa WB

Zestawy, które zostały odebrane przez wojsko stanowią pierwszą partię z zamówionych, przez Ministerstwo Obrony Narodowej, 1000 Warmate. Kolejne dostawy są zaplanowane na przyszły rok (Warmate'y dla SZ RP, 2017-11-20).

System Warmate oparty jest na bezzałogowych statkach latających wyposażonych w różnego rodzaju głowice bojowe. W zależności od realizowanej misji, zestaw może być wyposażony w głowice: kumulacyjną – do niszczenia lekko opancerzonych pojazdów, odłamkową – do niszczenia siły żywej przeciwnika lub termobaryczną – do likwidowania umocnionych punktów oporu.

Uzbrojenie tego typu jest produkowane przez kilka krajów na świecie. Oprócz Polski, technologię do produkcji amunicji krążącej posiadają Stany Zjednoczone Ameryki i Izrael. Polskie uzbrojenie zostało już sprawdzone przez użytkownika w warunkach realnego pola walki – oprócz polskiej armii zestawy Warmate zostały także zakupione przez kilku klientów zagranicznych.

Amunicja krążąca Warmate wpisuje się w obecne kierunki rozwoju nowych zdolności bojowych i jak podkreśla prezes Grupy WB Piotr Wojciechowski prace nad tego typu rozwiązaniami zgodnie z doktryną bitew / operacji wielowymiarowych, są obecnie bardzo intensywnie prowadzone przez światowych liderów w obszarze obronności.

Grupa WB od przeszło 20 lat dostarcza polskiej armii najwyższej klasy zaawansowane technologie wojskowe. Oprócz polskich sił zbrojnych wśród odbiorców uzbrojenia i urządzeń opracowanych przez inżynierów Grupy WB są m. in. siły zbrojne Stanów Zjednoczonych Ameryki, Szwecji, Węgier, czy Malezji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.