Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Problem z bułgarskimi patrolowcami

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 grudnia 2017

Program budowy dwóch bułgarskich okrętów patrolowych zaliczy kolejne opóźnienie po tym, gdy zwycięzca przetargu postanowił wycofać swoją ofertę.

Wycofanie oferty na budowę okrętów patrolowych przez MTG Dolphin może zmusić władze Bułgarii do zwiększenia zaaprobowanego budżetu przedsięwzięcia lub rozpisania nowego przetargu / Zdjęcie: Michał Jarocki

Prywatne przedsiębiorstwo MTG Dolphin z Warny miało wycofać swoją ofertę na budowę dwóch okrętów patrolowych dla bułgarskiej marynarki wojennej wskutek zmniejszenia przewidywanego budżetu programu zakupowego 160 mln BGN (342 mln zł) z planowanych 820 mln BGN (1,7 mld zł). Zmiania miała być wynikiem wejścia w życie nowych przepisów fiskalnych, które zwiększyły opodatkowanie przedsięwzięć związanych z budową okrętów, samolotów wojskowych i innych wytworów przemysłu zbrojeniowego (Kontrakt na bułgarskie patrolowce, 2017-12-13).

Oferta MTG Dolphin została zaakceptowana w wyniku prac międzyresortowej grupy roboczej, która przeanalizowała warunki budowy okrętów patrolowych zaproponowane przez producenta z Warny i stwierdziła ich zgodność z oczekiwaniami zamawiającego. W budowę patrolowców miała zaangażować się spora grupa zagranicznych dostawców, w tym Thales Nederland, Diehl Defence, Leonardo, MBDA i Rheinmetall Defence.

Co ciekawe, zaproszenia do udziału w przetargu na nowe patrolowce wysłano do piętnastu producentów, ale zaledwie ośmiu z nich wyraziło wstępne zainteresowanie. Z czasem z udziału w konkursie wycofały się wszystkie przedsiębiorstwa za wyjątkiem MTG Dolphin. Za główny powód uznano wspomniane regulacje fiskalne. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.