Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PKW OIR Kuwejt wylatał 3000 h

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 17 stycznia 2018

13 stycznia załoga realizująca zadania mandatowe w ramach III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego operacji Inherent Resolve, osiągnęła nalot 3000 godzin, licząc od początku trwania misji polskich lotników w Kuwejcie.

F-16 ze składu Sił Powietrznych RP wylatały ponad 3000 godzin w ramach operacji Inherent Resolve / Zdjęcie: PKW OIR Kuwejt

Był to już kolejny sukces III zmiany, po przekroczeniu nalotu ogólnego 2000 godzin od rozpoczęcia działalności PKW oraz osiągnięciu, jako jedyna rotacja, nalotu 1000 godzin w ramach jednej zmiany. W uznaniu zasług, zarówno załogi, jak i technicy odpowiedzialni za przygotowanie samolotów do wylotu, zostali nagrodzeni przez dowódcę PKW pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami.

W tej podniosłej chwili lotnikom z PKW towarzyszyli oficerowie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych przebywający w bazie Al Jaber, jako Grupa Przekazania Dowodzenia. Była to jedna z ostatnich misji zrealizowanych w ramach III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego operacji Inherent Resolve w Kuwejcie. Niedługo odpowiedzialność za realizację zadań przejmą żołnierze IV zmiany (IV Zmiana PKW OIR gotowa do wylotu , 2018-01-03).

Na podstawie informacji ppor. Sonji Rybakowskiej


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.