Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Amerykanie kontynuują naloty w Somalii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 lutego 2018

W mijającym tygodniu amerykańskie siły zbrojne przeprowadziły dwa naloty na pozycje bojówkarzy organizacji islamistycznych działających na południu Somalii.

W ostatnich atakach amerykańskiego lotnictwa zginęło siedmiu islamistów / Zdjęcie: Airman Daniel Snider, USAF

Naloty przeprowadzono w dn. 19 i 21 lutego. Ich celem były pozycje bojówkarzy Harakat al-Szabab al-Mudżahedin w pobliżu miejscowości Jilib i Jamaame na południu Somalii. W wyniku ataków śmierć poniosło siedmiu islamistów.

Decyzję o przeprowadzeniu nalotów wydano po analizie danych wywiadowczych i informacji uzyskanych przez lokalne siły zbrojne. Co więcej, każdy z ataków został dokonany za wiedzą i zgodą władz centralnych Somalii.

W ostatnich miesiącach amerykańskie siły zbrojne zintensyfikowały ataki na pozycje islamistów w Somalii. Działania koordynowane są przez United States Africa Command i prowadzone we współpracy z somalijskimi wojskami rządowymi (Kolejne naloty w Somalii, 2017-12-29). Bombardowania pozycji islamistów mają pomóc somalijskim siłom zbrojnym i żołnierzom misji wojskowej African Union Mission in Somalia (AMISOM), zorganizowanej pod auspicjami Unii Afrykańskiej w ustabilizowaniu sytuacji w tym pogrążonym w wieloletnim konflikcie wewnętrznym kraju (USAF kontynuuje naloty na al-Szabab, 2017-12-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.