Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakupy THY

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 13 marca 2018

Türk Hava Yollari (THY, ang. Turkish Airlines) poinformowały o zamówieniu 60 nowych samolotów szerokokadłubowych. Narodowy przewoźnik Turcji postanowił nabyć 25 Airbusów A350-900, napędzanych silnikami Rolls-Royce Trent XWB, z opcją na 5 kolejnych i taką samą liczbę Boeingów 787-9 Dreamlliner. Wybór zespołu napędowego dla amerykańskich samolotów nie został ujawniony.

Wizualizacja A350-900 w barwach Türk Hava Yollari / Ilustracja: Airbus

Turecki przewoźnik wyjawił zamiar zakupu 40 Dreamlinerów we wrześniu 2017, podczas wizyty prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w Nowym Jorku. Szefowie linii wyrazili zainteresowanie zakupem 20 Boeingów 787-9, z opcją na 20 kolejnych, których dostawy miałyby zostać zrealizowane w l. 2019-2023 (Turcy kupują Dreamlinery , 2017-09-25).
Następnie w styczniu tego roku THY wyraziły zainteresowanie nabyciem 25 A350, z opcją na 5 dalszych. Zamiar anonsowano podczas oficjalnej wizyty Erdogana w Paryżu, w trakcie której spotkał się z francuskim prezydentem Emmanuelem Macronem.

6 z nowych samolotów zostanie dostarczonych Turkom już w przyszłym roku, 14 w 2020, a 10 w 2021. W następnych latach THY odbiorą odpowiednio 12, 11 i 7 nowych samolotów. Dokładny podział nie został podany do publicznej wiadomości. Jak powiedział prezes zarządu THY M. İlker Aycı nowe nabytki posłużą do rozbudowy siatki połączeń hubów w Ankarze i Stambule.

Zamówienie nowych samolotów przyniesie przełomowe korzyści nie tylko THY, ale także lotnictwu Turcji. Porozumienia zamieniły się w firmowe zamówienia, które uważamy za bardzo ważną inicjatywę, zaspokajającą naszą potrzebę posiadania samolotów szerokokadłubowych na nowym lotnisku w Stambule, który będzie naszym nowym hubem – dodał M. İlker Aycı (Pierwszy Boeing 777F dla THY, 2017-12-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.