Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożegnanie XV zmiany PKW Eufor Althea

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 19 marca 2018

W minionym tygodniu w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża (7. BOW) w Słupsku pożegnano żołnierzy wyjeżdżających do Bośni i Hercegowiny w ramach XV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Eufor Althera.

W ubiegłym tygodniu pożegnano żołnierzy wyjeżdżających na misję do Bośni i Hercegowiny / Zdjęcie: kpt. Piotr Spólny, 7. BOW

- Obecność naszych żołnierzy w najbardziej zapalnych miejscach Bałkanów stwarza szansę na pokojowe współistnienie narodów, które pozostają w konflikcie polityczno-religijnym – powiedział podczas oficjalnej części uroczystości zastępca dowódcy 7. BOW, płk. Marcin Adamski. Podczas uroczystości obecni byli również: przedstawiciel Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, płk Piotr Siemiński i płk Tomasz Kowalczykiewicz z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Żołnierze kontyngentu będą realizować złożone zadania związane m.in. z łagodzeniem głębokich podziałów etnicznych i religijnych, eliminacją tendencji nacjonalistycznych i separatystycznych związanych z niestabilną sytuacją polityczną i wzmocnieniem struktur administracji rządowej. Członkowie kontyngentu będą musieli zmierzyć się m.in. z zagrożeniem minowym, nielegalną migracją oraz zorganizowaną przestępczością.

Ważnym zadaniem realizowanym w ramach XV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Bośni i Hercegowinie będzie budowa wybranych zdolności bojowych sił zbrojnych BiH zgodnie ze standardami NATO i Unii Europejskiej oraz monitorowanie przestrzegania porozumień i traktatów międzynarodowych w przydzielonym rejonie odpowiedzialności (Ćwiczenia ewakuacji żołnierzy PKW EUFOR Althea, 2018-02-05).

Na podstawie informacji Piotra Spólnego, 7. BOW


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.