Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się Hawk Red Arrows

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 21 marca 2018

Wczoraj wczesnym popołudniem z bazy RAF Valley w Północnej Walii wystartował samolot Hawk grupy akrobacyjnej Red Arrows. Maszyna wracała do bazy Scampton w hrabstwie Lincolnshire – siedziby grupy. Na pokładzie samolotu znajdował się pilot i mechanik. Wracali z okresowego szkolenia organizowanego dla grupy na symulatorach Hawka znajdujących się w bazie Valley.

Dym unoszący się nad płonącym wrakiem samolotu Hawk grupy akrobacyjnej Red Arrows / Zdjęcie: via YouTube – Charles Round

Tuż po oderwaniu od ziemi, o 13:30 GMT pilot utracił kontrolę nad samolotem. Ten zwalił się na skrzydło, rozbił i spłonął. Przed zderzeniem samolotu z ziemią jego pilot zdołał się katapultować. Mechanik pozostał w kabinie i zginął na miejscu.

Okazało się, że pilot przeżył wypadek. Rannego przewieziono do szpitala. Szczegóły jego stanu nie są znane.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Za najbardziej prawdopodobną eksperci uznają awarię techniczną.

Szczątki samolotu Hawk T1, który rozbił się w bazie RAF Valley / Zdjęcie: theaviationgeekclub

Rozbity samolot to dwumiejscowy BAE Hawk T1. Należał do RAF Aerobatics Team (Red Arrows). Prawdopodobnie miał numer Red 3 (Nowe malowanie Red Arows, 2015-02-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.