Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót HMS Cattistock

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 kwietnia 2018

Brytyjski niszczyciel min HMS Cattistock powrócił do kraju po zakończeniu czteromiesięcznej misji bojowej w ramach natowskiego zespołu zadaniowego.

HMS Cattistock wraca do portu macierzystego w HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przez ostatnie cztery miesiące niszczyciel min HMS Cattistock (M31), typu Hunt, prowadził działania operacyjne w ramach Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG1, Nowa misja HMS Cattistock, 2018-01-12). Okręt działał nieopodal wybrzeży i na wodach kontrolowanych przez Danię, Francję, Holandię i Norwegię.

Do jego zadań należało m.in. oczyszczanie wybranych akwenów z min morskich i bomb lotniczych używanych np. podczas II wojny światowej, które mimo upływu lat nadal zalegają na dnie. HMS Cattistock wziął też udział w ćwiczeniach morskich prowadzonych wspólne z siłami morskimi lokalnych partnerów.

Przed kilkoma laty HMS Cattistock przeszedł przegląd remontowy i modernizację, połączoną z wydłużeniem jego trwałości użytkowej (HMS Cattistock wraca do służby, 2015-11-03). Prace stoczniowe objęły m.in. ocenę stanu poszycia kadłuba i nadbudówki, a także naprawę lub wymianę przestarzałych i niesprawnych elementów układu napędowego i urządzeń obserwacji. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.