Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EC135 zablokował ruch w Opolu

Lotnictwo cywilne, 10 maja 2018

Jak poinformował media mł. bryg. Tomasz Śleziak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu o godz. 9:50 Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o zasłabnięciu mężczyzny. Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali mężczyznę na chodniku, opartego o murek i udzielili mu pierwszej pomocy.

W międzyczasie zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ponieważ miejscowy szpital nie dysponował wolną karetką. Śmigłowiec EC135P3 (SP-DXC) wylądował na ulicy Oleskiej, a jego załoga udzieliła pomocy choremu.

/ Zdjęcie: Andrzej Pasternak

Jednak później okazało się, że wiropłat nie może wystartować z powodu awarii. W celu jej usunięcia konieczne było ściągnięcie ekipy technicznej z Wrocławia. Ostatecznie poszkodowanego wraz z lekarzem do szpitala przetransportowali strażacy.

Do czasu naprawienia usterki ulica Oleska od ronda przy C.H. Solaris do skrzyżowania z ulicą Czaplaka była zablokowana dla ruchu pojazdów. Naprawiony śmigłowiec wystartował ok. 15:45 (Kolejne lądowiska dla śmigłowców LPR, 2017-05-11).

Na podstawie informacji portalu 24opole.pl


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.