Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Umowa na belgijsko-holenderskie okręty

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 czerwca 2018

Ministrowie obrony Belgii i Holandii podpisali porozumienie o budowie nowych fregat rakietowych i okrętów przeciwminowych.

Ministrowie obrony Holandii i Belgii, p. Ank Bijleveld-Schouten i Steven Vandeput, podpisują porozumienie w sprawie budowy nowych fregat rakietowych i okrętów przeciwminowych / Zdjęcie: MO Holandii

W Brukseli podpisano serię porozumień w sprawie budowy nowych fregat rakietowych i okrętów przeciwminowych dla Belgii i Holandii. Podpisy pod dokumentami złożyli szefowie resortów obrony obu państw, odpowiednio, Steven Vandeput i p. Ank Bijleveld-Schouten.

Podpisane w piątek porozumienia regulują podział obowiązków obu stron w zakresie współpracy przy budowie nowych okrętów. Holandia obejmie przewodnictwo w programie projektowania i konstrukcji czterech nowoczesnych fregat rakietowych, które zostaną po równo rozdzielone między siły morskie obu państw i zastąpią obecnie eksploatowane jednostki typu Karel Doorman (Bruksela wydaje zgodę na zakup fregat, 2018-05-30).

Z kolei Belgia zostanie zobowiązana do opracowania i wykonania planu budowy dwunastu okrętów przeciwminowych (Belgia kupi okręty przeciwminowe, 2018-01-30). Sąsiadujące ze sobą państwa wspólnie opracują wymogi techniczne dla obu klas okrętów i mają uzupełniać się na etapie budowy i testowania wspomnianych jednostek. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.