Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Belgijskie plany do 2030

Strategia i polityka, 25 grudnia 2015

Rząd Belgii ujawnił długofalowe plany wydatków obronnych do 2030.

Do 2030 Belgia zamierza wydać 9,2 mld EUR na obronność, jednocześnie redukując siły zbrojne do 25 tys. żołnierzy / Zdjęcie: Belgijskie ministerstwo obrony

22 grudnia rząd belgijski ujawnił, że do 2030 państwo to planuje wydać 9,2 mld euro (39 mld zł) na zwiększenie zdolności obronnych i zapewnienie odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa. Jednocześnie liczebność sił zbrojnych ma się zmniejszyć z obecnych 34 tys. do 25 tys. żołnierzy. Przyszły podział wydatków ma kształtować się na poziomie 50% na koszty osobowe (obecnie wynoszą one 70%), 25% koszty operacyjne i 25% programy modernizacji technicznej. W inny sposób, wspólnie z sąsiednimi państwami ma być też kupowany sprzęt (Elbit wyposaży państwa Beneluksu, 2015-07-08). 

Ujawnione plany modernizacji technicznej zakładają pozyskanie m.in. 34 nowych samolotów bojowych (zapytanie o informacje zostało skierowane w 2014 do rządowych agend odpowiednich państw, dotyczące zakupu Lockheed Martin F-35 Lighting II, Boeing F/A-18F Super Hornet, Dassault Rafale, Saab JAS-39 Gripen i Eurofighter Typhoon; Mniej nowych samolotów dla Belgii, 2015-12-24), dwóch fregat (w 2025 służbę mają zakończyć dwa okręty typu Karel Doorman, odkupione od Holandii), 6 niszczycieli min, 6 systemów bsl (dwóch do 2021, a pozostałe do 2030).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.