Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Saab i Damen w brazylijskim przetargu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 czerwca 2018

Szwedzki Saab i holenderska grupa stoczniowa Damen wspólnie wystartują w przetargu na nowe korwety rakietowe dla marynarki wojennej Brazylii.

Oferta Damena i Saaba w brazylijskim przetargu zostanie oparta na projekcie korwet rakietowych Sigma 10514 (na zdjęciu korweta KRI Raden Eddy Martadinata (331) marynarki wojennej Indonezji) / Zdjęcie: Damen

Producenci poinformowali w komunikatach o połączeniu sił w brazylijskim przetargu. Ich oferta ma opierać się na holenderskich korwetach proj. Sigma 10514 (Odbiór indonezyjskiej Sigmy, 2017-11-02), które zostaną doposażone przez Saaba m.in. w system zarządzania walką 9LV.

Oferta producentów, która zostanie szerzej zaprezentowana podczas organizowanych w dn. 27-29 czerwca targów Ridex w Rio de Janeiro, zakłada również współpracę z lokalnym przemysłem w budowie i obsłudze technicznej okrętów. Ponadto, partnerzy przewidują, że kontrakt na nowe korwety obejmie także transfer wybranych technologii, które pozwolą rozwinąć brazylijski przemysł stoczniowy i zbrojeniowy.

Marinha do Brasil (marynarka wojenna Brazylii) zamierza zakupić cztery nowoczesne korwety rakietowe typu Tamandaré. Okręty zostaną pozyskane w ramach programu Corveta Classe Tamandaré (CCG). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.