Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PRISim Suite dla Gwardii Narodowej

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 czerwca 2018

Spółka Cubic Corporation poinformowała, że jej oddział Cubic Global Defense (CGD) otrzymał kontrakt o wartości ponad 6 mln dolarów na dostarczenie lotnictwu Gwardii Narodowej USA 95 systemów PRISim Suite PortableTrainer.

PRISim Suite PortableTrainer umożliwia klientom dostosowanie scenariuszy szkoleniowych do ich własnych potrzeb szkoleniowych  / Zdjęcie: Cubic Global Defense

System ten pozwala funkcjonariuszom żandarmerii wojskowej i służb porządku publicznego na szkolenie w zakresie podejmowania decyzji o oddaniu strzału w oparciu o realistyczne scenariusze, jak również trening strzelecki. PRISim Suite PortableTrainer umożliwia klientom dostosowanie scenariuszy szkoleniowych do ich własnych potrzeb, na przykład związanych z określoną lokalizacją, uwarunkowaniami kulturowymi oraz występującymi zagrożeniami. Zostanie on rozmieszczony we wszystkich bazach lotnictwa Gwardii Narodowej USA i posłuży do szkoleń funkcjonariuszy służb porządkowych w zakresie użycia siły oraz obsługi śmiercionośnej i nieśmiercionośnej broni.

Cieszymy się z otrzymania tego kontraktu, ponieważ PRISim to jedno z najważniejszych rozwiązań szkoleniowych Cubic w zakresie treningu strzeleckiego i umiejętności podejmowania decyzji. Podpisana przez nas umowa to znaczące, pierwsze zwycięstwo dla Cubic i z niecierpliwością oczekujemy chwili, w której wesprzemy lotnictwo Gwardii Narodowej USA w zakresie jej programu szkoleniowego opartego na symulacjach, który ma krytyczne znaczenie dla jej funkcjonowania – powiedział Dave Buss, prezes Cubic Global Defense..

Opracowany przez Cubic przenośny system L750, należący do linii produktów PRISim Suite, umożliwia tworzenie realistycznych scenariuszy szkoleniowych obejmujących wszystkie aspekty obsługi broni palnej poprzez wykorzystanie interaktywnych filmów o wysokiej rozdzielczości oraz silników stosowanych w grach. System ten jest łatwy w obsłudze i transporcie, a jego rozmieszczenie nie wymaga dużo czasu – jest gotowy do pracy w 3 minuty, co stanowi branżowy rekord.

Sterowanie systemem odbywa się za pomocą tabletu Surface Pro. Obejmuje on trzy tryby szkoleniowe: interaktywne filmy wideo poświęcone użyciu siły, treningowi strzeleckiemu i rozwijaniu umiejętności.

System symulacji PRISim zapewni służbom porządkowym lotnictwa Gwardii Narodowej USA niezbędne szkolenie w zakresie stosowania broni, które pozwoli im prawidłowo reagować w dowolnej sytuacji, w jakiej mogą się znaleźć. Jest to doskonałe narzędzie, które pozostanie w służbie przez długie lata – dodał Keith Bauder, dyrektor Federal Resources ds. programów Gwardii Narodowej (Cubic na ITEC 2018, 2018-05-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.