Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Uprawa roślin w Dubaju

Lotnictwo cywilne, 28 czerwca 2018

Emirates Flight Catering i Crop One wspólnie zainwestują 40 mln USD w budowę największego obiektu do pionowej uprawy roślin w pobliżu lotniska Dubaj-Al Maktum w strefie Dubai World Central. Jest to projekt typu joint venture realizowany we współpracy z amerykańską grupą Crop One Holdings, czołowym dostawcą farm wertykalnych. 

Pierwsze dostawy produktów z nowej farmy wertykalnej do klientów Emirates Flight Catering planowane są w grudniu 2019 / Zdjęcie: Emirates

Ta inwestycja stanowi ważny moment w historii Grupy Emirates, Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Budowa i obsługa największej na świecie farmy wertykalnej wpisuje się w wizję osiągnięcia przez nasz kraj większej samowystarczalności żywnościowej, którą przedstawił nieżyjący już założyciel ZEA, Jego Wysokość Szejk Zajid ibn Sultan Al Nahajjan. Wprowadzenie przełomowej technologii w obiekcie wzmacnia także pozycję Dubaju jako światowego ośrodka innowacji– powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates

Jako jeden z największych dostawców cateringu lotniczego na świecie, Emirates Flight Catering nieustannie poszukuje innowacji i sposobów, aby ulepszyć wydajność oraz jakość produktów i usług.  Dzięki wprowadzeniu najnowszych technologii zabezpieczamy nasz łańcuch dostaw wysokiej jakości, świeżych warzyw pozyskiwanych lokalnie przy jednoczesnym znaczącym ograniczeniu naszego oddziaływania na środowisko. Cieszymy się ze współpracy z Crop One, jedną z największych spółek hodujących, pakujących i dystrybuujących żywność w branży, która doskonale prosperuje i podziela nasze wartości.  Cieszymy się, że wspólnie będziemy mogli zaoferować naszym klientom i interesariuszom najlepszy w swojej klasie produkt i wyjątkową wartość – dodał Saeed Mohammed, prezes Emirates Flight Catering.

Na podstawie sprawdzonego modelu biznesowego prowadzimy dochodową produkcję na skalę przemysłową dłużej niż jakikolwiek inny duży dostawca farm wertykalnych. Wykorzystujemy najbardziej zaawansowaną technologię uprawy i sprawdzone rozwiązania biznesowe, oferując najlepsze towary konsumpcyjne na rynku. Wybór naszej spółki przez EKFC w trwającym 10 miesięcy procesie selekcji świadczy o skuteczności naszego modelu biznesowego opartego na opatentowanej technologii i procesach optymalizujących wydajność upraw i ułatwiających szybki wzrost– podkreśliła Sonia Lo, prezes Crop One Holdings.  

Po ukończeniu farma wertykalna będzie zajmowała 12 tys. m2, ale jej wydajność będzie odpowiadała gospodarstwu o powierzchni 360 ha. Przy pełnych zdolnościach produkcyjnych obiekt będzie w stanie dostarczyć 2,7 tys. kg wysokiej jakości warzyw liściastych, bez użycia środków chwastobójczych i owadobójczych, za to z ograniczeniem zużycia wody o 99% w porównaniu z polami uprawnymi.  Ponadto bliskość farmy do punktu konsumpcji znacząco ograniczy emisję CO2 związaną z transportem. Zapewni ona także szybką dostawę świeżych produktów, które dotrą do konsumentów w kilka godzin od zebrania, zachowując wysoką wartość odżywczą. Budowa obiektu ma rozpocząć się w listopadzie i potrwa około roku. Pierwsze dostawy produktów do klientów Emirates Flight Catering, w tym 105 linii lotniczych i 25 poczekalni lotniskowych, planowane są w grudniu 2019.

Emirates Flight Catering należy do największych na świecie dostawców cateringu. Spółka oferuje catering na potrzeby linii lotniczych, imprez i VIP-ów oraz usługi dodatkowe, w tym usługi pralnicze, produkcję żywności oraz zaopatrzenie poczekalni lotniskowych w jedzenie i napoje. Zaufało jej już ponad 105 linii lotniczych, grupy hotelowe i jednostki administracji publicznej ZEA. Każdego dnia 11 tys. pracowników EKFC przygotowuje średnio 225 tys. posiłków i pierze 210 t ubrań (Nowe loty do Auckland przez Bali, 2018-06-18).

Spółka Crop One z siedzibą w San Mateo w Kalifornii to holding oferujący farmy wertykalne złożony z dwóch podmiotów – spółki FreshBox z siedzibą w Millis w stanie Massachusetts i podmiotu joint venture utworzonego wspólnie ze spółką Emirates Flight Catering z siedzibą w Dubai South w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Crop One prowadzi działalność dłużej niż jakikolwiek inny duży producent farm wertykalnych w Stanach Zjednoczonych. Gospodarstwa wertykalne grupy produkują największą ilość upraw na metr kwadratowy na poziomie 25% kosztów inwestycyjnych dzięki unikalnemu połączeniu własnej technologii i najlepszemu w swojej klasie zespołowi badaczy roślin.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.