Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe loty do Auckland przez Bali

Lotnictwo cywilne, 18 czerwca 2018

Emirates otworzyły nowe codzienne połączenie z Dubaju do Auckland przez Bali, odpowiadając na rosnące zainteresowanie atrakcyjną indonezyjską wyspą i zwiększając wybór lotów do Nowej Zelandii. Tym samym pasażerowie mają do wyboru 3 loty dziennie do Nowej Zelandii – bezpośrednie, obsługiwane przez A380, Dubaj-Auckland i lot A380 z Dubaju do Christchurch przez Sydney. Ponadto od teraz przewoźnik zaoferuje podróżnym trzy loty dziennie na trasie Dubaj-Bali w sezonie letnim (na półkuli północnej) – nowy rejs uzupełni dwa dotychczasowe połączenia Emirates realizowane przez Boeinga 777 300-ER w konfiguracji dwuklasowej. Od 28 października 2018 zgodnie z zimowym rozkładem lotów.Emirates będą realizować dwa połączenia dziennie na lotnisko Denpasar.

W inauguracyjnym locie wzięła udział grupa gości specjalnych i dziennikarzy, a na lotniskach w Denpasar i Auckland samolot Emirates powitały saluty wodne / Zdjęcie: Emirates

Nowy rejs Emirates na trasie Dubaj-Bali-Auckland jest jedynym całorocznym codziennym połączeniem bezpośrednim między Auckland a Bali, zapewniając pasażerom możliwość odwiedzenia jednej z najpopularniejszych wysp Indonezji. Rejs jest realizowany przez samoloty Boeing 777-300ER, na pokładzie którego znajduje się osiem kabin w klasie pierwszej, 42 fotele w klasie biznes i 304 miejsca w klasie ekonomicznej. Ponadto samolot zdoła przewieźć w luku bagażowym do 20 t cargo.

Oprócz możliwości międzylądowania na Bali, nowy rejs zapewni doskonałe połączenia do Londynu i innych dużych miast w Europie. Lot z Dubaju zaplanowano na 7:05 z lądowaniem w porcie lotniczym Denpasar (Bali) o 20:20 czasu lokalnego. Następnie samolot wyruszy do Auckland 22:00, lądując w największym mieście Nowej Zelandii o 10:00 następnego dnia. Lot z Auckland zaplanowano na godzinę 12:50 z lądowaniem na lotnisku Denpasar o 17:55 czasu lokalnego. Z Denpasar samolot odleci o 19:50, lądując w Dubaju o 00:45. 

– Cieszymy się, że nowa trasa cieszy się zainteresowaniem, odkąd zapowiedzieliśmy jej otwarcie w połowie lutego, o czym świadczą liczne rezerwacje lotów z Auckland na Bali i do dalszych kierunków oraz w drugą stronę w ramach naszej globalnej siatki połączeń. Rynki takie jak Wielka Brytania, Europa i Bliski Wschód bardzo ciepło przyjęły wiadomość o otwarciu przez nas nowego połączenia. Zarówno Bali, jak i Auckland cieszą się popularnością wśród naszych pasażerów – powiedział Sir Tim Clark, prezes linii Emirates.

W Nowej Zelandii nowa trasa wzbudza największe zainteresowanie wśród podróżujących w celach rekreacyjnych w każdym wieku, w tym turystów, którzy pragną poznać bliżej kulturę Bali, oraz surferów, którzy chcieliby wypróbować tutejsze fale. Prawdopodobnie dużym zainteresowaniem turystów będą cieszyły się także loty z Indonezji do Nowej Zelandii. Na trasie pojawi się również wielu studentów przyjmowanych na uczelnie takie jak Auckland University of Technology – na którym w zeszłym roku otwarto Centrum Indonezyjskie – czy Uniwersytet Auckland, który zajmuje wysokie miejsce w międzynarodowych rankingach. W zeszłym roku liczba studentów z Indonezji na nowozelandzkich uczelniach wzrosła o 20%.

Z uwagi na okazałe pasma górskie, malownicze plaże i atrakcyjną kulturę, Bali należy do miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów – w 2016 wyspę odwiedziło 4,5 mln zagranicznych gości, w tym ponad 40,5 tys. Nowozelandczyków. Nowe połączenie Emirates zwiększy dostępność Bali dla pasażerów z całego świata, co z kolei przyczyni się do rozwoju gospodarki i sektora turystycznego na wyspie.

Auckland to kosmopolityczne, tętniące życiem miasto zamieszkałe przez ponad 1,6 mln ludzi – największa metropolia Nowej Zelandii, w której żyje jedna trzecia mieszkańców kraju. Położone w przesmyku między dwoma portami miasto może poszczycić się bogactwem pięknych plaż i popularnych ośrodków dla surferów, a na całym świecie znane jest jako miasto żagli, pełne rozmaitych przystani dla jachtów i statków motorowych. Ponadto słynie z licznych łatwo dostępnych szlaków pieszych w buszu i utytułowanych winnic. Linie Emirates realizują loty do Auckland od połowy 2003.

Nowa trasa odpowiada także na zwiększony popyt na wymianę handlową między Indonezją a Nową Zelandią.  Zgodnie z najnowszymi statystykami szacuje się, że wartość wymiany handlowej między Nową Zelandią a Indonezją przekracza 1,5 mld dolarów nowozelandzkich. Nowy lot ułatwi eksport, import i tranzyt indonezyjskich towarów przez port Denpasar oraz eksport produktów z Nowej Zelandii, m.in. kwiatów ciętych, świeżych produktów spożywczych i żywności mrożonej, w tym ryb (Emirates polecą do Auckland przez Bali, 2018-02-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.