Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe połączenie z Dubaju do Auckland

Lotnictwo cywilne, 02 lutego 2016

1 marca linie Emirates otworzą pierwsze bezpośrednie połączenie z Dubaju do Auckland w Nowej Zelandii.

Bezpośrednie połączenia z Dubaju do Auckland będzie obsługiwał samolot Boeing 777-200LR / Zdjęcie: Emirates

1 marca 2016 linie Emirates otworzą pierwsze codzienne połączenie z Dubaju do Auckland, które będzie obsługiwane przez samolot Boeing 777-200LR. W ten sposób przewoźnik zwiększy całkowite oferowanie na trasach do Nowej Zelandii do 5 połączeń dziennie. Emirates oferują już 3 loty do Auckland z międzylądowaniem w Australii (Więcej lotów Emirates do Australii, 2016-01-18), obsługiwane przez Airbusy A380 i jeden bezpośredni lot do Christchurch. Połączenie na tej trasie obsługiwane jest przez Boeinga 777-300ER.

Podróż z jedną przesiadką na trasie długodystansowej do Nowej Zelandii będzie szybsza i wygodniejsza. Nowe połączenie to ogromna korzyść dla wielu biznesmenów, turystów, Nowozelandczyków mieszkających za granicą i innych podróżnych z Europy, części Afryki i Bliskiego Wschodu – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Nowa trasa znacznie przyspieszy podróż do Nowej Zelandii. Przewiduje się, że lot z Dubaju potrwa niecałe 16 h, a z powrotem – 17 h i 15 min., czyli niemal o 3 h krócej w każdą stronę niż obecnie.

Przede wszystkim turyści będą mieli teraz większy wybór – jeden z trzech codziennych lotów do Auckland z międzylądowaniem w Australii na pokładzie A380, bezpośrednie połączenie do Auckland albo podróż do Christchurch na Wyspie Południowej. Obecnie Nową Zelandię odwiedza każdego roku ok. trzech milionów turystów. Chcemy nie tylko zapewnić obsługę ruchu turystycznego na dzisiejszym poziomie, ale przyczynić się do jego wzrostu powyżej obecnych oczekiwań – dodał prezes zarządu Grupy Emirates.

Pierwsze bezpośrednie połączenie do Auckland zapewni także zwiększenie oferowania w postaci 2000 miejsc dziennie w każdą stronę na wszystkich trasach do Nowej Zelandii i z powrotem. Od 1 marca samolot będzie zabierał pasażerów z Dubaju codziennie o 10:05, lądując w Auckland o 11:00. Wylot z Auckland nastąpi o 21:30, a przylot do Dubaju o 5:45.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.