Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wrocław w europejskim top 7

Lotnictwo cywilne, 12 lipca 2018

Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika jest jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w Europie. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez magazyn Anker Report na podstawie danych tygodnika Flight Global. Wrocław znalazł się wśród takich potęg jak Moskwa, Berlin czy Paryż.

Aktualna siatka połączeń z Wrocławia obejmuje 85 rejsów / Zdjęcie: Port lotniczy Wrocław 

Wrocławskie lotnisko znalazło się w pierwszej dziesiątce europejskich lotnisk pod względem rozwoju sieci połączeń. Wśród najlepszych są m.in. Antalya, Moskwa, Berlin czy Paryż (Charles de Gaulle).

Ostatnie dwa lata był dla nas okresem wzmożonej pracy nad rozwojem siatki połączeń. We Wrocławiu debiutowały nowe kierunki i nowe linie. Ofertę przewoźników sieciowych wzbogaciliśmy o loty do Brukseli, Paryża CDG, Zurychu i Stuttgartu. Stale rozwijamy także siatkę połączeń niskokosztowych – tłumaczy Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego Wrocław.

W rankingu znalazły się lotniska, które najbardziej rozwinęły siatkę połączeń i przyciągnęły do siebie nowe linie lotnicze w przeciągu ostatniego roku (porównano ofertę aktualną w okresie od maja do września 2018 z ofertą tego samego okresu poprzedniego roku). Przez ten czas siatka wrocławskiego portu zwiększyła się aż o 21 kierunków obsługiwanych przez linie sieciowe międzynarodowe, niskokosztowe i czarterowe. Te nowości dały wrocławskiemu lotnisku 7. pozycję w Europie. Aktualna siatka lotów z Wrocławia liczy 85 połączeń. Wśród nich są loty oferowane przez prestiżowe linie lotnicze, takie jak Swiss, Air France, a od października także Brussels Airlines.

Od początku roku port lotniczy Wrocław obsłużył łącznie ponad 1,5 mln pasażerów (czyli o 15,7% więcej niż przed rokiem). Tylko w czerwcu było to ponad 352 tys. pasażerów, co oznacza wzrost ruchu aż o 26,2% (w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego). Zgodnie z prognozami, w całym 2018 lotnisko obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów.

Wrocławskie lotnisko w 2012 otrzymało prestiżowy tytuł Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce. Aż czterokrotnie sięgało po nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w Polsce, w 2016, 2015, 2014 i 2013 (Rekordowy miesiąc we Wrocławiu, 2018-07-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.