Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wrocław w europejskim top 7

Lotnictwo cywilne, 12 lipca 2018

Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika jest jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w Europie. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez magazyn Anker Report na podstawie danych tygodnika Flight Global. Wrocław znalazł się wśród takich potęg jak Moskwa, Berlin czy Paryż.

Aktualna siatka połączeń z Wrocławia obejmuje 85 rejsów / Zdjęcie: Port lotniczy Wrocław 

Wrocławskie lotnisko znalazło się w pierwszej dziesiątce europejskich lotnisk pod względem rozwoju sieci połączeń. Wśród najlepszych są m.in. Antalya, Moskwa, Berlin czy Paryż (Charles de Gaulle).

Ostatnie dwa lata był dla nas okresem wzmożonej pracy nad rozwojem siatki połączeń. We Wrocławiu debiutowały nowe kierunki i nowe linie. Ofertę przewoźników sieciowych wzbogaciliśmy o loty do Brukseli, Paryża CDG, Zurychu i Stuttgartu. Stale rozwijamy także siatkę połączeń niskokosztowych – tłumaczy Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego Wrocław.

W rankingu znalazły się lotniska, które najbardziej rozwinęły siatkę połączeń i przyciągnęły do siebie nowe linie lotnicze w przeciągu ostatniego roku (porównano ofertę aktualną w okresie od maja do września 2018 z ofertą tego samego okresu poprzedniego roku). Przez ten czas siatka wrocławskiego portu zwiększyła się aż o 21 kierunków obsługiwanych przez linie sieciowe międzynarodowe, niskokosztowe i czarterowe. Te nowości dały wrocławskiemu lotnisku 7. pozycję w Europie. Aktualna siatka lotów z Wrocławia liczy 85 połączeń. Wśród nich są loty oferowane przez prestiżowe linie lotnicze, takie jak Swiss, Air France, a od października także Brussels Airlines.

Od początku roku port lotniczy Wrocław obsłużył łącznie ponad 1,5 mln pasażerów (czyli o 15,7% więcej niż przed rokiem). Tylko w czerwcu było to ponad 352 tys. pasażerów, co oznacza wzrost ruchu aż o 26,2% (w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego). Zgodnie z prognozami, w całym 2018 lotnisko obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów.

Wrocławskie lotnisko w 2012 otrzymało prestiżowy tytuł Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce. Aż czterokrotnie sięgało po nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w Polsce, w 2016, 2015, 2014 i 2013 (Rekordowy miesiąc we Wrocławiu, 2018-07-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.